Jak wybrać meble do łazienki?

Jakie wymagania powinny spełniać meble łazienkowe do domu czy mieszkania? Sprawdźmy, jakie kryteria wziąć pod uwagę przy wyborze mebli do łazienki spośród licznych propozycji w ofertach sklepów meblowych i marketów.

Racjonalne wykorzystanie przestrzeni

O ile w domach zwykle znajdują się duże łazienki, które spokojnie można by nazwać pokojami kąpielowymi, o tyle w mieszkaniach blokowych zwykle są one małymi klitkami, w których prócz podstawowych elementów armatury muszą znaleźć się jeszcze meble, pralka czy toaleta. Dlatego zanim przejdziemy do wybierania mebli łazienkowych pod kątem ich trwałości i funkcjonalności, musimy dokonać dokładnych pomiarów łazienki. Meble muszą bowiem się w niej po prostu zmieścić.

Ergonomia wskazuje, że dla wygodnego korzystania z łazienki należy zostawić przed umywalką oraz toaletą około 70 cm wolnej przestrzeni, a po bokach po około 20-30 cm. Wanna czy kabina prysznicowa powinna mieć wolny dostęp. Oczywiście, to teoria, a w praktyce bywa różnie. Grunt to takie umieszczenie szafek, regałów i półek, aby nie utrudniały one wykonywania codziennej toalety przez wszystkich domowników i nie narażały nas na ciągłe urazy mechaniczne.

Estetyka mebli do łazienki

Dzięki szerokiemu asortymentowi mebli łazienkowych, który dostępny jest na naszym rynku, każdy klient może znaleźć takie meble, które będą mu się podobać. Między innymi zobacz mebel łazienkowe firmy Oristo na stronie: https://strefalazienek.pl/1472-oristo. Przekonasz się, jak wielki wybór masz.

Pod względem estetyki należy dopasowywać meble do armatury w łazience. Najlepiej w zestawie kupować szafkę pod umywalkę i samą umywalkę, ponieważ unikniemy ewentualnych problemów przy dopasowywaniu ich do siebie.

Wysoka jakość mebli do łazienki

Nie należy zapominać, że w łazience panuje zwykle wyższa wilgotność powietrza, niż w pozostałych pomieszczeniach domowych. Dlatego meble łazienkowe są narażone na ciągły wpływ wilgoci. Powinny być przed nią w pewien sposób zabezpieczone. W łazience najlepiej sprawdzą się meble z połyskiem, które łatwo się czyści, nawet z kamienia i osadów z mydła. Meble łazienkowe muszą być wykonane kategorycznie z materiałów odpornych na wilgoć i pomalowane lakierem poliuretanowym. Najlepiej, aby lakierem była pokryta cała powierzchnia mebla, a nie tylko fronty. Okucia i uchwyty w meblach łazienkowych muszą być zabezpieczone przed rdzewieniem.

Przy ustawianiu mebli w łazience warto pamiętać o tym, aby tylne ściany szafek i regałów nie dotykały bezpośrednio ścian, ponieważ to na nich skrapla się woda.

Similar Posts

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.