W sylwestrową noc na śremskich drogach było bezpiecznie

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

W Nowy Rok, przez cały dzień, do Komendy Powiatowej Policji w Śremie przychodziły osoby, które chciały, aby zbadano ich stan trzeźwości. W sumie Zastępca Dyżurnego przeprowadził tego dnia 97 takich badań. W sylwestrową noc śremscy policjanci nie odnotowali poważniejszych zdarzeń kryminalnych, ale był to dla funkcjonariuszy pracowity czas. Mundurowi, praktycznie jak co roku, przeprowadzili szereg interwencji. Natomiast w ruchu drogowym było bezpiecznie, bez zdarzeń drogowych.

W związku z sylwestrowymi wyjazdami policjanci śremskiej drogówki prowadzili wzmożone działania już od piątku, 29 grudnia. Od tego dnia do 1 stycznia 2018 roku na drogach powiatu śremskiego było bezpiecznie. Nie doszło do poważniejszego zdarzenia w ruchu drogowym i w sumie jedynie w sobotę, 30 grudnia, w Nochowie kierująca fordem uderzyła w przebiegającego przez jezdnię psa. Policjanci ukarali właściciela czworonoga mandatem karnym.

Od 29 grudnia do 1 stycznia mundurowi z drogówki wylegitymowali 110 osób, a 1003 kierujących poddali badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. W tej liczbie jeden kierujący był nietrzeźwy i posiadał, orzeczony przez sąd, zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna, 36-letni mieszkaniec Śremu, 30 grudnia 2017 roku, około godz. 17.20, w Pyszącej kierował samochodem marki Renault Megane. Poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu uzyskał wyniki: I badanie – 0,86 mg/l, II badanie – 1,07 mg/l. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

W sylwestrową noc śremscy policjanci nie odnotowali poważniejszych zdarzeń kryminalnych, ale był to dla funkcjonariuszy pracowity czas. Mundurowi, praktycznie jak co roku, przeprowadzili szereg interwencji.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.