Wypadek na drodze Grabianowo – Manieczki. Potrącony pieszy

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

11 listopada, około godz. 04.00, na nieoświetlonym odcinku drogi relacji Grabianowo-Manieczki doszło do potrącenia pieszego. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że pieszy, który nie był wyposażony w obowiązkowe elementy odblaskowe, wtargnął pod jadącego nissana.

Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy pracowali na miejscu zdarzenia, wynika, że na nieoświetlonym odcinku drogi pieszy, 31-letni mieszkaniec Poznania, który nie był wyposażony w obowiązkowe elementy odblaskowe, wtargnął pod jadącego nissana, którym kierował mieszkaniec powiatu kościańskiego.

Pieszy z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Personel lecznicy znalazł w portfelu mężczyzny susz roślinny. Kryminalni wykonali badanie testerem narkotykowym, które potwierdziło, że znaleziony susz to marihuana.

Kierujący nissanem był trzeźwy.

Obecnie dalsze czynności w tej sprawie prowadzą policjanci Wydziału Kryminalnego.

Ewa Kasińska, Komenda Powiatowa Policji w Śremie

Przypominamy, iż w związku z nowelizacją Prawa o ruchu drogowym od 31 sierpnia 2014r., na każdego pieszego poruszającego się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, nałożony został obowiązek używania elementów odblaskowych w sposób widocznych dla innych uczestników ruchu. Za brak elementu odblaskowego grozi mandat – od 20 do 500 zł.

Elementami odblaskowymi mogą być przedmioty doczepiane do ubrania, opaski, kamizelki oraz smycze. Ważne jest ich umieszczenie: odblaski zaleca się umieszczać na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców – wówczas będziemy mieli pewność, że są dobrze widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego.

Warto przypomnieć, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego.

Komenda Powiatowa Policji w Śremie

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.