Gimnazjaliści na warsztatach EuroWeek

Gimnazjaliści na warsztatach EuroWeek

W dniach od 14 do 18 listopada uczniowie klasy III B o profilu europejskim oraz II E gimnazjum przy Szkole Podstawowej nr 5 im. Polskich Noblistów w Śremie uczestniczyli w warsztatach anglojęzycznych EuroWeek w Kudowie Zdrój.

Celem tego wyjazdu było poznanie kultur, obyczajów, historii i geografii innych krajów oraz przełamanie barier w komunikacji w języku angielskim z innymi ludźmi.

Wolontariuszami prowadzącymi zajęcia były osoby z Armenii, Kolumbii, Indii, Indonezji, Tajlandii, Ugandy, Chin oraz Słowacji. Zajęcia polegały przede wszystkim na rozwiązywaniu w grupie różnych zadań. Uczniowie naszej szkoły dobierali się w zespoły razem z uczniami z
Kępna, którzy w tym samym czasie także uczestniczyli w warsztatach. Oczywiście wszyscy
posługiwali się językiem angielskim.

Co dzień rano uczniowie zbierali się przed budynkiem, by wziąć udział w rozgrzewce, podczas której tańczyli m.in. belgijkę. Z początku poranne “ćwiczenia” budziły niechęć młodzieży, jednak z czasem zostały docenione, a nawet się spodobały.

Oprócz nauki i szlifowania języka obcego, uczniowie mieli również czas na zabawę, konkursy czy pokazy mody.

Podczas konkursów uczestnicy demonstrowali swoje umiejętności taneczne, artystyczne czy aktorskie. Odbyły się na przykład walka pomiędzy Putinem i Kardashiankami, występy taneczne czy pokazy śpiewu.

Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali piosenkę pt. “Idziemy do zoo”. Oczywiście towarzyszyły temu gromkie brawa i dużo śmiechu. W przeddzień wyjazdu zaplanowano noc horrorów. Uczestnicy ucharakteryzowali się na różne straszne postacie oraz pokazywali krótkie, wywołujące strach scenki.

Przerażenie wzbudziły zmartwychwstające zombie, spragnione ludzkich mózgów. Przygotowany został również pokaz mody. Najpierw dziewczyny były modelkami, a chłopacy je dopingowali, a następnie to chłopcy wcielili się role modeli.

Nauczycielki oraz wolontariusze także włączyli się do zabawy podczas nocy horrorów oraz wzięli udział w obu turach pokazu mody. Opiekunowie pokazali, że potrafią nie tylko uczyć, ale i świetnie się bawić ze swoimi podopiecznymi.

Pod koniec warsztatów wolontariusze rozdawali certyfikaty ukończenia kursu. I tu pojawiły się małe problemy z wymówieniem niektórych nazwisk czy imion. Kolejny raz okazało się, że to język polski do łatwych z pewnością nie należy- a wszystko przy salwach śmiechu, zabawnych komentarzach i ogólnym rozbawieniu.

Udział w takich warsztatach pomaga nie tylko przełamać bariery językowe oraz daje możliwość poznania nowych, wspaniałych ludzi i nawiązania nowych przyjaźni.

Similar Posts

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.