XX Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce

11 maja w Szkole Podstawowej nr 4 im. Marii Konopnickiej w Śremie odbył się finał wojewódzki XX Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Konkurs jest organizowany przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Jest to konkurs, który weryfikuje wiedzę uczniów z historii Wielkopolski, najważniejszych wydarzeń i wybitnych postaci, kultury, tradycji i gwary regionu, zabytków architektury, ale także osobliwości przyrody.

W finale mogli wziąć udział uczniowie, którzy wcześniej pomyślnie przebrnęli eliminacje powiatowe i rejonowe. Do Śremu przyjechało 58 uczniów i ich nauczycieli z 7 powiatów: międzychodzkiego, szamotulskiego, nowotomyskiego, gnieźnieńskiego, poznańskiego, średzkiego i śremskiego.

Ewa Wańska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Śremie podczas XX Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce

Uczestników powitała dyrektor szkoły Ewa Wańska, a następnie głos zabrał burmistrz Śremu Adam Lewandowski i Barbara Jabłońska – naczelnik Pionu Edukacji i Usług Społecznych, którzy życzyli uczestnikom powodzenia w konkursie i miłego pobytu w Śremie. Nadzór nad stroną merytoryczną i sprawnym przebiegiem konkursu sprawował Paweł Wesołek.

Powiat śremski reprezentowało 17 uczestników. Aby znaleźć się w gronie zwycięzców konkursu i zdobyć tytuł laureata XX Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce, uczniowie musieli uzyskać 90% punktów za rozwiązanie testu.

Dziesięcioro uczniów z powiatu śremskiego zdobyło tytuł laureata, w tym aż pięcioro uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Śremie: Gabriela Grobelna, Dominik Michałowski, Patrycja Jezierska, Jędrzej Bąk i Marcin Leszczyński. Tytuł laureata zdobyli także Maksymilian Bartz ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Śremie, Oskar Reyntjens ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Śremie, Maria Słowińska z Gimnazjum Dwujęzycznego w Śremie, Dobrawa Małaszniak ze Szkoły Podstawowej w Manieczkach oraz Justyna Owczarz z Gimnazjum w Manieczkach.

materiał dzięki uprzejmości Urzędu Miejskiego w Śremie

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.