Akt wandalizmu w Kościele parafii pw Bł Michała Kozala w Śremie

Kościół parafii pw Bł Michała Kozala w Śremie stał się przedmiotem aktu wandalizmu i głupoty. Nieznani sprawcy sprayem zniszczyli drzwi wejściowe do Kościoła rysując pentagram oraz napis “Say 10”.

Czym mogli kierować się nieznani sprawcy niestety nie wiadomo. Nie wiadomo również dlaczego zdecydowali się na tak bezmyślny i głupi pomysł.

Say 10, czytając po angielsku “seiten”, może kojarzyć się ze słowem szatan. Say 10, to również tytuł utworu napisany przez Marilyna Mansona wychwalający właśnie szatana.

Wszelkie informacje, które mogłyby naprowadzić policję na sprawców prosimy kierować do Komendy Powiatowej Policji w Śremie.

Niestety nie jest to pierwszy przypadek wandalizmu w Śremie. W czerwcu bieżącego roku skradziono tablicę upamiętniającą cmentarz żydowski oraz zniszczono Gwiazdę Dawida.

Podobne wpisy

18 komentarzy

  1. Na zdjęciu nie jest heksagram, ani gwiazda Dawida, tylko odwrócony pentagram mający symbolizować głowę kozła. Słaby research Panie redaktorze… 🙁 Nawet sama nazwa heksagram sugeruje że to ma związek z liczbą 6, a gwiazda na zdjęciu ma 5 ramion…

  2. Wspomniany utwór nie wychwala Szatana, ale demaskuje materializm kościoła. Niektórym wydaje się, że wystarczy wymienić diabła w utworze, a już jest satanistyczny. Świadki Jehowy też śpiewają w swych piosenkach o Szatanie. I co? Sataniści? Oczywiście nie popieram demolowania cudzej własności. Moim zdaniem malowanie czegokolwiek na ścianach bez pozwolenia właściciela obiektu powinno być karane.

    1. Dzięki za komentarz. Interpretacja utworu może być uzależniona od wiary. Moim zdaniem Manson w swoim utworze stawia wyżej Szatana, niż “boga” (celowo napisane z małej litery).

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.