Śrem: Pijany kierowca wjechał do rowu, a następnie uciekał! Spieszył się do pracy.

Policja
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Odwagą wykazał się młody mieszkaniec gminy Książ Wielkopolski, który ujął nietrzeźwego mężczyznę kierującego pojazdem marki Suzuki. 59-letni kierowca, mając dwa i pół promila alkoholu w organizmie, wjechał do rowu, a następnie uciekał z miejsca zdarzenia. Ostatecznie trafił w ręce policjantów tłumacząc, że spieszył się do pracy. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy, samochód odholowano, a cała sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

7 grudnia br., o godz. 01.39 w nocy, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o tym, że w Śremie, w rejonie skrzyżowania ul. Gostyńskiej z ul. Rolną, samochód marki Suzuki wpadł do rowu, a kierujący opuścił pojazd i ucieka.

Sprawą natychmiast zajęli się policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego. Kiedy mundurowi przyjechali na miejsce to okazało się, że zgłaszający, młody mieszkaniec gminy Książ Wielkopolski, ujął nietrzeźwego 59-letniego śremianina, który kierował Suzuki.

Nieodpowiedzialny kierowca miał dwa i pół promila alkoholu w organizmie. Kierując w takim stanie stanowił ogromne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Mężczyzna tłumaczył funkcjonariuszom, że spieszył się do pracy. Wiele więc wskazuje na to, że w stanie nietrzeźwości chciał też wykonywać swoje zadania w miejscu pracy. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a samochód marki Suzuki został odholowany na parking strzeżony.

Sprawą obecnie zajmują się policjanci Wydziału Kryminalnego, a ostatecznie znajdzie ona swój finał w sądzie.

Po raz kolejny przypominamy o tym, że kiedy kierujący jest nietrzeźwy i w związku z tym upośledzone są jego zmysły może dojść do nieszczęścia. Dlatego apelujemy o trzeźwość za kierownicą, pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie!

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.