Czy Cyrk Arena pomimo zakazu, wystąpi w Śremie ze zwierzętami?

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

8 lipca br. o godzinie 17:00 wystąpi w Śremie Cyrk Arena, który pomimo zablokowania możliwości takich pokazów w naszym mieście, informuje, że do występów wykorzysta zwierzęta.

W zeszłym roku Burmistrz Śremu Adam Lewandowski zdecydował się na dość odważny krok. Poinformował, że cyrk na miejskich działkach będzie mógł występować jedynie wtedy, gdy nie będzie w nim tresowanych zwierząt. Tym samym Adam Lewandowski zablokował możliwość występowania w Śremie wszystkich cyrków, w których występują tresowane zwierzęta. O tym, że za kilka dni wystąpi Cyrk Arena, który posiada zwierzęta, Urząd Miejski wyraził zgodę, ale wyraźnie zaznaczając, że zwierzęta nie będą brały udziału w pokazie. Na co Arena… się zgodziła.

Okazuje się, że zostało nawet spisane w tej kwestii zobowiązanie Cyrku Arena:

Deklaracja Cyrku Arena, że zwierzęta w Śremie nie będą brały udziału w pokazie.
Deklaracja Cyrku Arena, że zwierzęta w Śremie nie będą brały udziału w pokazie.

Postanowiliśmy zapytać więc, czy Cyrk Arena wystąpi ze zwierzętami, czy jednak zdecyduje się na pokaz bez nich. Taką otrzymaliśmy odpowiedź:

Proszę się nie martwić zwierzęta wystąpią na programie. Rozporządzenie burmistrza nie ma mocy prawnej. Zgodnie z obowiązującym prawem cyrki mają prawo prezentować zwierzęta na arenie.

https://www.facebook.com/naszsrem/photos/a.540223636040550.1073741827.452562208140027/1494566010606303/?type=3

Mamy więc sytuację, w której Cyrk Arena zobowiązuje się na pokaz bez zwierząt oraz jednocześnie informuje, że te zwierzęta pojawią się na scenie. Sami jesteśmy ciekawi, jak się rozwiąże ta sprawa. Czy zwierzęta będą, czy też nie.

Cyrk bez zwierząt jest możliwy, o czym mogliśmy przekonać się w zeszłym roku w Śremie. Cyrk bez zwierząt. Arlekin pokazuje jak to się robi! Wspaniały występ w Śremie!

15 Responses

  1. Reklamują się w taki sposób, niestety… Jeśli prawne środki nie działają to mieszkańcy powinni jasno pokazać co myślą o cyrku ze zwierzętami i po prostu nie kupować biletów

  2. Nie wiem, może spotkam się z fala hejtu ale wydaje mi się, że cyrkowcy to zamknięty krąg, rodzina, która krąży ze sobą po świecie razem ze zwierzętami i całym dobytkiem… Wydaje mi się, że te zwierzęta są do tego przyzwyczajone, dlaczego zwierzęta w cyrkach nie są wychudzone, agresywne, napewno je karmią i o nie dbają… Oczywiście zdarzają się ludzie, którym uderzyła kasa do głowy i traktują to całkiem inaczej, ale nie wkladajmy wszystkich do jednego wora… Człowiek, który siedział w więzieniu pół życia, szybko zrobi coś tylko po to żeby tam wrócić bo nie zna świata poza kratami… Rozumiem ekologów, ale żadne zwierzę im nie powiedziało, że mu źle… Cyrk to cyrk, zawsze tam były zwierzęta

  3. Dzięki za opinię. Tutaj niestety mamy do czynienia z sytuacją, w której cyrk zobowiązuje się do występów bez zwierząt, a potem informuje, że jednak te zwierzęta będą. To, że cyrk miał wystąpić bez zwierząt był warunkiem ich przyjazdu do Śremu.

  4. Smieszne jedt to, co pani pisze. Niech pani poczyta w jaki sposob zwierzeta uczone sa "sztuczek" to zmieni pani zdanie co do dobrego ich traktowania.

  5. Naszsrem.pl dziękuję za zwrócenie uwagi, rzeczywiście to tego tyczy się temat… Ina Wowicz nierozumiem dlaczego wydaje się Pani śmieszna moja wypowiedź… Powiedziałam co myślę… Pani zapewne naocznym świadkiem tych nauk też nie była, tak jak powiedziałam, są ludzie, którzy źle traktują zwierzęta ale są też tacy, którzy uczą sztuczek zwierzęta po ludzku, jeśli Pani miałaby psa to oczywiście pies ucierpi jeśli będzie go Pani chciala nauczyć robić sztuczki, tak? Proszę czytać ze zrozumieniem, napisałam, że napewno są i tacy, którzy traktują to jako zyle zlota, a nie codzienne zycie

  6. Zgadzam się, co to za cyrk bez zwierząt, występy klauna i aktrobatyka wieją nudą, co za czasy teraz wszystko pro life, vegan, bezglutenowe, ekologiczne, prozwierzęce i tęczowe.

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: