Czy Cyrk Arena pomimo zakazu, wystąpi w Śremie ze zwierzętami?

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

8 lipca br. o godzinie 17:00 wystąpi w Śremie Cyrk Arena, który pomimo zablokowania możliwości takich pokazów w naszym mieście, informuje, że do występów wykorzysta zwierzęta.

W zeszłym roku Burmistrz Śremu Adam Lewandowski zdecydował się na dość odważny krok. Poinformował, że cyrk na miejskich działkach będzie mógł występować jedynie wtedy, gdy nie będzie w nim tresowanych zwierząt. Tym samym Adam Lewandowski zablokował możliwość występowania w Śremie wszystkich cyrków, w których występują tresowane zwierzęta. O tym, że za kilka dni wystąpi Cyrk Arena, który posiada zwierzęta, Urząd Miejski wyraził zgodę, ale wyraźnie zaznaczając, że zwierzęta nie będą brały udziału w pokazie. Na co Arena… się zgodziła.

Okazuje się, że zostało nawet spisane w tej kwestii zobowiązanie Cyrku Arena:

Deklaracja Cyrku Arena, że zwierzęta w Śremie nie będą brały udziału w pokazie.
Deklaracja Cyrku Arena, że zwierzęta w Śremie nie będą brały udziału w pokazie.

Postanowiliśmy zapytać więc, czy Cyrk Arena wystąpi ze zwierzętami, czy jednak zdecyduje się na pokaz bez nich. Taką otrzymaliśmy odpowiedź:

Proszę się nie martwić zwierzęta wystąpią na programie. Rozporządzenie burmistrza nie ma mocy prawnej. Zgodnie z obowiązującym prawem cyrki mają prawo prezentować zwierzęta na arenie.

https://www.facebook.com/naszsrem/photos/a.540223636040550.1073741827.452562208140027/1494566010606303/?type=3

Mamy więc sytuację, w której Cyrk Arena zobowiązuje się na pokaz bez zwierząt oraz jednocześnie informuje, że te zwierzęta pojawią się na scenie. Sami jesteśmy ciekawi, jak się rozwiąże ta sprawa. Czy zwierzęta będą, czy też nie.

Cyrk bez zwierząt jest możliwy, o czym mogliśmy przekonać się w zeszłym roku w Śremie. Cyrk bez zwierząt. Arlekin pokazuje jak to się robi! Wspaniały występ w Śremie!

Radosław Pawliński

Radosław Pawliński

Zostaw komentarz

Dołącz do Newslettera