150 śremian pobiegło w 6 Śremskim Biegu pn. Policz się z cukrzycą

Wczoraj trwały atrakcje 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Śremie podczas których udało się uzbierać blisko 60 000 zł. Jedną z imprez był tradycyjny już happening biegowy pod hasłem „Policz się z cukrzycą”, który zorganizowano w Śremie po raz szósty. Bieg poprzedziła rozgrzewka, którą poprowadzili instruktorzy Fitness Śremskiego Sportu.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

150 śremian pobiegło w 6 Śremskim Biegu pn. Policz się z cukrzycą

Akcja „Policz się cukrzycą” rozpoczęła się ok 14:30 na Targowisku Miejskim w Śremie, gdzie ustawiony był start oraz meta. Jej celem jest nagłośnienie problemu, jakim jest wzrastająca liczba osób chorujących na cukrzycę a także promocja zdrowego i aktywnego stylu życia. W biegu wystartowało 150 śremian, którzy również „policzyli się z cukrzycą” wyrażając w ten symboliczny sposób solidarność z ludźmi chorymi na cukrzycę.

Bieg został zorganizowany przez Stowarzyszenie Runner’s Power oraz Śremska Grupa Nieustannych Optymistów Krówka Mała.

„(…)Nie znam dokładnej liczby chorych dzieci w Śremie na cukrzycę typu 1, ale, w każdej szkole w naszym mieście, jest ich kilka-kilkanaście i z roku na rok ich przybywa. Te liczby przerażają.(…)” Przeczytaj wywiad z Danką ze Śremu, mamą 9-letniej dziewczynki chorej na cukrzycę.

Więcej zdjęć można zobaczyć między innymi tutaj: https://photos.google.com/share/AF1QipOlCTZ3o6EZ2-eHBhvBmZtC2fKHz-j6CHzaVyI0B9Z_pdfoMUnTZJhY0nRDK2RIiQ?key=ejNrSWNLemtod0lzT3c3dXlnNy1TY3kxbWt4b2FR

Similar Posts

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.