||

Imieniny Helenek [Fotorelacja]

W niedzielę (14.05) na placu między blokami Konstytucji 3 Maja i Paderewskiego odbyły się pierwsze imieniny Helenek.

Chociaż Heleny będą świętować 22 maja, to w niedzielne popołudnie odbyły się imieniny jednego z większych osiedli naszego miasta. Spółdzielnia Mieszkaniowa w Śremie oraz Klub Relax zorganizowali piknik osiedlowy.

Na początku o 11:00 rozpoczął się VI Turniej Piłkarski im. Mariana Koniecznego. Zawody odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych. Udział wzięło łącznie 9 drużyn. W większości drużyny składały się z chłopców. Ale był wyjątek. Jedna dziewczyna odważyła się stanąć naprzeciw męskiej części zawodników.

Po 14:00 odbyło się uroczyste rozpoczęcie pikniku. Ulicami osiedla odbył się przemarsz orkiestry dętej i mażoretek z Książa Wielkopolskiego. Wśród atrakcji były między innymi występy muzyczne i taneczne, konkursy dla dzieci, przejażdżki konne i rykszą oraz pokazy robotyki. Straż Miejska znakowała rowery, Grupa Nieustannych Optymistów – Krówka Mała udzielała lekcji z pierwszej pomocy, Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego promowała lokalną turystykę, Komenda Powiatowa Policji w Śremie udzielała konsultacji.

Impreza zgromadziła wielu mieszkańców. Każdy mógł znaleźć atrakcję dla siebie.

 

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.