Ekstremalna Droga Krzyżowa 2017

7 kwietnia w parafii pw. św. Michała Archanioła w Dolsku odbyła się trzecia edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Polegała ona na nocnym pokonaniu trasy Dolsk-Osieczna, która liczyła blisko 41 kilometrów. Była to jedna z wielu form przygotowania się do Wielkanocy.

Czyn ten miał wyzwolić w uczestnikach siłę do walki z własnymi słabościami oraz do zmierzenia się z niesprzyjającymi sytuacjami losowymi czy niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi napotkanymi na trasie, co potwierdzają sami zainteresowani.

Ekstremalna Droga Krzyżowa 2017

W marcu rozpoczęły się internetowe zapisy do udziału w tym wydarzeniu. Z każdym dniem liczba uczestników rosła. W tym roku na zmierzenie się z tym wyzwaniem ostatecznie zdecydowało się 60 osób. Liczba ta byłaby większa, jednak część zapisanych wystraszyła się niesprzyjającej aury i padającego deszczu.

W roku ubiegłym na trasę wyruszyły 84 osoby. Warto dodać, że wśród uczestników nie zabrakło wielu osób z pobliskich miejscowości, którzy z różnych względów zdecydowali się wybrać trasę mającą swój początek w Dolsku. Całość przedsięwzięcia rozpoczęła się jednak mszą świętą w Kościele pw. św. Michała Archanioła o godzinie 20:00. Po niej kapłan udzielił każdemu chętnemu indywidualnego błogosławieństwa.

Uczestnicy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej otrzymali także specjalne pakiety, które miały zapewnić porządek i bezpieczeństwo w czasie pokonywania trasy. Zawierały one mapkę, rozważania poszczególnych stacji, odblask, a także szczegółowy opis ponad 40-kilometrowego odcinka. Następnie wszyscy w kilkuminutowych odstępach wyruszali w drogę, a zdecydowana większość zgodnie z planem dotarła do sanktuarium w Osiecznej w godzinach porannych.

Kolejna edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej za rok. Już teraz gorąco zachęcamy do udziału w tym przedsięwzięciu!

Similar Posts

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.