Spotkanie w ramach akcji ,,Rowerem bezpiecznie’’

W dniu 27 kwietnia 2022 roku w Klubie „Relax” Spółdzielni Mieszkaniowej organizowane były spotkania w ramach akcji ,,Rowerem bezpiecznie’’ z uczniami szkół podstawowych.
 
Pierwsze spotkanie ,,Rowerem bezpiecznie’’ z uczniami otworzył Bartosz Żeleźny Zastępca Burmistrza Śremu, Przewodniczący Rady Programu Bezpieczne Miasto w Śremie. Organizowane od 2009 roku zajęcia z akcją ,,Rowerem bezpiecznie’’ są skierowane głównie do dzieci z klas III szkół podstawowych, które zaczynają edukację komunikacyjną. Mają na celu uświadomienie zagrożenia wynikającego z jazdy rowerem oraz zachęcenie do aktywnego wypoczynku połączonego z poznawaniem okolicznych atrakcji turystycznych.
Dzieci pozyskują informacje o elementach obowiązkowego wyposażenia rowerów, przepisach drogowych, o poprawnym przygotowaniu roweru do sezonu, a także o udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej i szlakach rowerowych. Celem inicjatywy jest przybliżenie uczniom tematu nadchodzących wiosennych wycieczek rowerowych i przekazanie najmłodszym zasobu informacji na temat ruchu rowerowego.

Organizatorami tegorocznej akcji byli:
– Rada Programu Bezpieczne Miasto,
– Klub Relax Spółdzielni Mieszkaniowej,
– Komenda Powiatowa Policjaw Śremie,
– firma GREEN BIKE MEGA STORE,
– Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego – Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości,
– Śremska Grupa Nieustannych Optymistów Krówka Mała.

Na zakończenie dzieci otrzymały elementy odblaskowe. 

Materiał dzięki uprzejmości Urzędu Miejskiego w Śremie.

Similar Posts

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.