Szef MZ: chcemy, żeby od 4 maja wszystkie klasy I-III wróciły do nauki stacjonarnej

Warszawa, 28.04.2021. Koronawirus w Polsce. Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej z udzia³em premiera w KPRM w Warszawie, transmitowanej przez serwis pap.pl, 28 bm. Spotkanie dotyczy³o luzowania obostrzeñ w zwi¹zku z pandemi¹ koronawirusa. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedzia³ m.in. otwarcie galerii handlowych, budowalnych, meblowych od 4 maja. (kf) PAP/Rafa³ Guz
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Chcemy, żeby od 4 maja wszystkie klasy I-III wróciły do nauki stacjonarnej, żeby ta edukacja już w całym kraju odbywała się w trybie standardowym – poinformował w środę minister zdrowia Adam Niedzielski.

Niedzielski przekazał w środę na konferencji prasowej, że od 4 maja przywrócona zostanie nauka w szkołach podstawowych w klasach I-III.

“Chcemy, żeby od 4 maja wszystkie klasy I-III wróciły do nauki stacjonarnej. Żeby ta edukacja już w całym kraju odbywała się w trybie standardowym. I tutaj będziemy bardzo uważnie monitorować sytuację w szkołach” – powiedział minister.

Jak dodał, trzeba wprowadzić takie rozwiązania – konsultowane z ministrem edukacji i nauki Przemysławem Czarkiem – które nakażą wręcz na każdej przerwie, ale też w ciągu weekendu wietrzenie sal i przeprowadzanie dezynfekcji. “Po to, żeby zapewnić bezpieczeństwo nauki, bezpieczeństwo zdrowotne nauczycieli i uczniów” – powiedział Niedzielski. (PAP)

autor: Edyta Roś

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.