Mały Wolontariat w Przedszkolu nr 7 Janka Wędrowniczka w Śremie

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Program Mały Wolontariat organizowany jest przez firmę ENEA przy współpracy i pod patronatem Wicewojewody Wielkopolskiego, Przemysława Paci. Honorowym patronatem “Mały Wolontariat” objęła Wielkopolska Kurator Oświaty, Elżbieta Walkowiak.

Program „Mały Wolontariat” ma rozwijać wrażliwość społeczną, uczyć empatii i umiejętności pomagania, budzić wśród młodzieży poczucie odpowiedzialności oraz promować zachowania prospołeczne. Do programu mogą przystąpić szkoły i przedszkola. Może to być jedna klasa, grupa, klub wolontariuszy działający przy placówce. Program przeznaczony jest dla dzieci od 4 do 15 roku życia. Na potrzeby akcji zostały przygotowane specjalne scenariusze lekcyjne, materiały szkoleniowe oraz pomoc fachowców. Uczestnicy akcji będą mogli wziąć udział w konkursach i wydarzeniach towarzyszących.

Mały Wolontariat w Przedszkolu nr 7 Janka Wędrowniczka w Śremie

Uwrażliwianie na potrzeby innych, bezinteresowne pomaganie od lat wpisane jest w działalność naszego Przedszkola. Dlatego z ogromna radością przystąpiliśmy do programu „Mały Wolontariat”, który w doskonały sposób odzwierciedla część naszych działań. W każdej grupie nauczycielki przeprowadziły zajęcia ukazujące ideę Małego Wolontariatu, dzieci kolejny już raz spotkały się z bohaterka książek Pani Joanny Krzyżanek, Cecylką Knedelek, która świetnie potrafiła wyjaśnić przedszkolakom kim jest wolontariusz i wolontariuszka, a na przykładzie swoich dobrych uczynków, pokazała jak nawet najmłodsze dzieci mogą pomagać innym i jak dużo radości i satysfakcji daje taka pomoc. Przedszkolaki stworzyły wielkie serca z małych dłoni – symbol Małego Wolontariatu, aby przypieczętować chęć pomocy innym. Takie gorące serca widoczne były w naszej placówce już trzy razy, podczas corocznych akcji przeprowadzanych na przełomie listopada i grudnia pod hasłem „Świat piękniejszy się wydaje kiedy pomocną dłoń się podaje” , czyli podczas zbiórki karmy dla podopiecznych Dr Lucy, schroniska zwierząt w Gaju, zbiórki zabawek i słodyczy dla Towarzystwa Pomocy Potrzebującym im. Św. Brata Alberta „Nadzieja” w Śremie i ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”

Nie jest to koniec naszych działań, bo od tej chwili „Mały Wolontariat” będzie działał w placówce przez cały rok i oczywiście przez kolejne lata. Mamy nadzieję, że chęć pomagania na zawsze zagości w serduszkach przedszkolaków a z małą pomocą Rodziców uda się dzieciom jak najczęściej uszczęśliwiać innych.

Beata Samson, Przedszkole nr 7 im. Janka Wędrowniczka w Śremie

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.