|

Protest nauczycieli w Śremie, ale… żadna szkoła podstawowa ani przedszkole nie będą zamknięte

Protest nauczycieli w Śremie, jak i w całej Polsce planowany jest na 8 kwietnia br. Burmistrz Śremu potwierdził akcję protestacyjną, jednakże zapewnił, że żadna szkoła ani przedszkole nie będą w tym dniu zamknięte. Opiekę nad dziećmi będzie sprawowała w tym dniu dyrekcja. Trudno powiedzieć tylko jak będzie wyglądała ta opieka, gdy do szkoły lub przedszkola przyjdzie kilkadziesiąt podopiecznych…

Informacja dotycząca akcji protestacyjnej pracowników przedszkoli i szkół podstawowych prowadzonych przez gminę Śrem w dniu 8 kwietnia 2019 r.

Drodzy mieszkańcy gminy Śrem,
Informuję, iż od dnia 8 kwietnia br. planowana jest akcja protestacyjna pracowników przedszkoli i szkół podstawowych prowadzonych przez gminę Śrem. Pragnę powiadomić, że żadne z przedszkoli i szkół podstawowych nie będzie w tym dniu zamknięte. Opiekę nad dziećmi sprawuje dyrekcja. Proszę o zrozumienie zaistniałej sytuacji i w miarę możliwości pozostawienie dzieci w domach. Dowozy szkolne będą funkcjonowały bez zmian. W szkole będą odbywały się zajęcia opiekuńczo – wychowawcze.

Jednocześnie informuję, iż od tego dnia jednostki organizacyjne gminy Śrem tj. Śremski Ośrodek Kultury, Muzeum Śremskie, Biblioteka, spółka Śremski Sport oraz Ośrodek Pomocy Społecznej będą dysponowały ofertą skierowaną dla najmłodszych mieszkańców gminy Śrem. Szczegóły akcji zostaną przedstawione na stronach internetowych poszczególnych jednostek oraz na stronie internetowej
www.srem.pl w najbliższy piątek. Z oferty będą mogły skorzystać dzieci będące pod opieką osoby dorosłej.

Ponadto pragnę uspokoić rodziców uczniów przystępujących do egzaminu ósmoklasisty oraz egzaminu gimnazjalnego. Egzaminy te odbędą się planowo we wszystkich szkołach prowadzonych przez gminę Śrem.

Liczę, że strony związkowe w dniu dzisiejszym dojdą do porozumienia i że w nadchodzący poniedziałek wszystkie placówki będą funkcjonowały bez zmian.


Z poważaniem

Adam Lewandowski
Burmistrz Śremu

Podobne wpisy

Jeden komentarz

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.