| | |

Książki: Gordon Stainforth „FIVA. Przekroczyć granice strachu” / Karolina Wilczyńska „Stacja Jagodno: Życie jak malowane” [KONKURS]

W kalendarzu na rok 2017 właśnie rozpoczął się ostatni miesiąc, czyli grudzień… Czas śniegu, który lekko zaczyna się pojawiać oraz prezentów gwiazdkowych. Książka to od lat sprawdzony prezent, a dzisiaj chcielibyśmy zaprezentować wam coś specjalnego.

Gordon Stainforth„Fiva. Przekroczyć granicę strachu”

W 1969 roku młodzi wspinacze, Gordon i John Stainforth, postanowili zmierzyć się z najwyższą w Europie pionową ścianą skalną, norweską Ścianą Trolli. Zachęceni przez „ekspertów”, pewni swoich umiejętności i zaopatrzeni w marny prowiant oraz sprzęt, który dziś określilibyśmy jako przestarzały, wybrali drogę nazywaną „Fiva” (słowo wymawiane jak angielskie fever – gorączka).

Niestety bracia zlekceważyli kapryśną i groźną naturę gór. Przygoda, która miała im zająć jedno popołudnie, okazała się trwającym ponad 50 godzin testem sprawności fizycznej, a także prawdziwą próbą charakteru i zaufania. To była wyprawa, która mogła kosztować ich życie.

Minęło 40 lat, nim autor – który dziś wspina się, pisze książki i fotografuje góry – zdecydował się opisać te dramatyczne wydarzenia. To bardzo osobista, wspaniale opowiedziana, a zarazem nietypowa relacja, pozwalająca czytelnikowi dotrzymać kroku młodym Stainforthom, pokonującym nieprzyjazną i trudną skalną drogę.

Unikalne, intensywne doświadczenie, o którym powinien przeczytać każdy pasjonat gór, każdy wspinaczkowy nowicjusz, by ustrzec się błędów. Ale również każdy doświadczony wspinacz – by przekonać się, że wszyscy je popełniamy. Fiva to pisarstwo najwyższej próby; nie tylko wpisuje się w nurt najlepszych książek alpinistycznych, lecz także dotyka tematów uniwersalnych, ogólnoludzkich.

 

Karolina Wilczyńska „Stacja Jagodno. Życie jak malowane”

„Stacja Jagodno” to bestsellerowy cykl, który pokochały tysiące Polek, bo każda z nich może odnaleźć w bohaterkach cząstkę siebie. Autorka odmalowuje wszystkie barwy życia w ciepłych, mądrych opowieściach o urokliwej miejscowości w Górach Świętokrzyskich.

W urokliwym Jagodnie rozkwita wiosna. Wraz z nią nowe plany, wyzwania i nowi goście.

Eliza maluje przepiękne anioły na porcelanie, lecz skrywa w sobie bolesną tajemnicę… Jej synek wierzy w moc dobrej wróżki napotkanej w starym dworku – może ona sprawi, że mama nie będzie już smutna ?

Zmiany następują w życiu Tamary, Ewy i pozostałych bohaterów związanych ze Stacją Jagodno. Która z kobiet odda pierścionek zaręczynowy ? Gdzie znika Łukasz i kto odwiedza leśną kapliczkę ?

Jagodno kryje jeszcze wiele tajemnic, a część z nich poznacie już teraz.

Paleta życia składa się zarówno z jasnych, jak i z ciemnych barw – zobacz, jak tymi kolorami malują swój świat Twojej ulubionej bohaterki !!!

 

Zainteresowała Ciebie któraś propozycja ? Chcesz poznać dramatyczne wydarzenia relacjonowane „z pierwszej ręki” ? Czy może odwiedzić Jagodno ?

 

KONKURS !!!

Mamy dla WAS owe książki 🙂

Wystarczy napisać NAM imię i nazwisko autora 🙂

Na wiadomości od WAS czekamy do środy, 6 grudnia br. godz. 16:00. Swoje odpowiedzi wpisujcie w komentarzach pod tekstem, na facebooku, google+ lub twitterze – jesteśmy prawie wszędzie 🙂 a także na adres e-mail: kontakt@naszsrem.pl i fan page Śremska Grupa Fotograficzna.

Wygrały następujące osoby:

Za książki dziękuję wydawnictwu Czwarta Strona: http://czwartastrona.pl
Karolina Wilczyńska „Stacja Jagodno. Życie jak malowane”: http://czwartastrona.pl/ksiazki/stacja-jagodno-zycie-jak-malowane

Gordon Stainforth„Fiva. Przekroczyć granicę strachu”: http://www.wydawnictwopoznanskie.com/PL-H14/ksiazki/420/fiva-przekroczyc-granice-strachu

 

Regulamin konkursów regulamin_konkursow_naszsrem_pl

Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

Similar Posts

16 Comments

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.