Mali konstruktorzy z Przedszkola Jarzębinka

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

W Przedszkolu nr 3 Jarzębinka w Śremie realizowany jest projekt pn. “Przedszkolak w świecie liczb i figur geometrycznych“, który uzyskał akceptację Fundacji mBanku.

We wszystkich grupach podejmowane są działania, których celem jest rozwijanie zainteresowań matematycznych dzieci. Poprzez odpowiednio dobrane zabawy przedszkolaki wprowadzane są w magiczny świat liczb i brył.

Mali konstruktorzy z Przedszkola Jarzębinka

W minionym tygodniu, w każdej wolnej chwili dzieci zachęcane były do podejmowania zabaw konstrukcyjnych. Budowały, planowały, projektowały, łączyły ze sobą różnego typu klocki tworząc ciekawe zabudowy, konstrukcje, budowle, urządzenia. Rozwijały twórcze myślenie, wyobraźnię przestrzenną, umiejętności manipulacyjne i uczyły się współdziałania z rówieśnikami podczas realizacji pomysłów. W każdej sali pojawiły się wystawy prac konstrukcyjnych dzieci, a przedszkolacy odwiedzali kolegów z innych grup podziwiając wytwory ich pracy.
Naszym wychowankom gratulujemy pomysłów, umiejętności, wyobraźni i talentów. Stworzyli prawdziwe dzieła konstrukcyjne. Brawo!

Renata Łabędzka, Przedszkole nr 3 Jarzębinka w Śremie

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.