Pierwsza pomoc dla Małej Ani

O tym, jak ważne jest nauczyć najmłodszych zachowania w sytuacjach niebezpiecznych, numerów alarmowych do poszczególnych służb oraz odpowiednio zachować się, gdy ktoś potrzebuje pomocy – nikogo nie trzeba przekonywać.

Pierwsza pomoc dla Małej Ani

We wtorek 28 marca w Przedszkolu „Pod wierzbami” dzieci z grupy „Słoneczka” oraz „Motylki” gościły panie, które są członkami Śremskiej Grupy Nieustannych Optymistów „Krówka Mała” i opowiadały oraz demonstrowały udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej na mini fantomie „Małej Ani”. Bowiem udzielanie pierwszej pomocy jest obowiązkiem wszystkich, dlatego z tą tematyką należy oswajać już najmłodszych. To właśnie dzieci często nie posiadają oporów i nie odczuwają strachu, bo działają instynktownie, o czym coraz więcej słyszy się w mediach.

We wtorek przedszkolaki „Pod wierzbami” czuły się jak mali ratownicy. Pod czujnym okiem pań instruktorek mogły wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy, utrwaliły numery alarmowe, rozmawiały „na niby” z panią z pogotowia ratunkowego, aby wiedzieć jakich informacji należy udzielić wzywając ambulans do poszkodowanego.

To spotkanie dostarczyło dzieciom wielu cennych informacji i niezapomnianych wrażeń. Z pewnością nie było to ostatnie spotkanie.

[pe2-gallery album=”http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/104721878935527032487/albumid/6403335437687190769?alt=rss&hl=en_US&kind=photo” ]

Similar Posts

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.