Domofon czy wideodomofon? Co wybrać?

W każdym domu oraz mieszkaniu najważniejsze są dwa przywileje – komfort oraz bezpieczeństwo. Aby zadbać o jedno i drugie, warto postawić na sprawdzone rozwiązania.

Jednym z nich jest kontrola dostępu do domostwa, a instrumentem gwarantującym najwyższą jej jakość jest domofon oraz jego młodszy brat – wideodomofon. Które urządzenie wybrać? Wszystko zależy od naszych indywidualnych oczekiwań oraz możliwości finansowych.
  
Metody konwencjonalne, takie jak tradycyjny dzwonek do drzwi z wolna odchodzą do lamusa, a wszystko przez brak oczekiwanej efektywności. Nowe technologie oferują urządzenia gwarantujące szeroki wachlarz innowacyjnych funkcji, które podnoszą komfort, standard życia oraz poziom bezpieczeństwa. Na współczesnym rynku znajduje się wiele ofert – począwszy od tych prostych analogowych, poprzez bardziej rozbudowane, aż do zaawansowanych aparatur cyfrowych.
Poczciwy i rzetelny domofon – https://www.montersi.pl/domofony-cyfrowe
Domofon to urządzenie umożliwiające kontakt głosowy z osobą dzwoniącą zza drzwi bądź furtki naszej posiadłości. W sprzedaży aktualnie znajdują się dwa systemy obsługujące ten rodzaj instalacji. Pierwszy z nich to simplex zwany układem jednostronnym. Jest on coraz rzadziej spotykany, a jego metoda polega na słyszeniu głosu osoby pragnącej nas odwiedzić. Drugi układ do duplex, którego działanie jest dwustronne, a więc przypomina klasyczną funkcję telefonu.
Domofonowa instalacja składa się z kilku części. Zaliczamy do nich następujące :
– unifon – element instalowany wewnątrz budynku
– bramofon – element instalowany na zewnątrz – np. przy furtce
– zamek elektromagnetyczny pozwalający zdalnie otwierać furtkę, bądź bramę
– zasilacz i okablowanie
Wideodomofon i jego funkcje – https://www.montersi.pl/wideodomofony-ip
Wideodomofon to młodszy brat domofonu – to urządzenie także posiada funkcję komunikacji werbalnej jednak daje nam dodatkową możliwość w postaci widzenia rozmówcy. Dzieje się tak na skutek wbudowanej kamery, która przesyła obraz do monitora umieszczonego wewnątrz domu.
Warto podkreślić, że siła sygnału wynosi nie więcej niż 100m. Jest to zatem świetne rozwiązanie dla osób zamieszkujących domy jednorodzinne – zwłaszcza te, które nie mają okna wychodzącego na front budynku. Co prawda koszta związana z instalacją wideodomofonu przewyższają klasyczną instalację domofonową, ale są to kwoty nieznaczne, komfort zaś nieporównywalny. Warto pamiętać, żeby korzystać wyłącznie z ofert zaufanych producentów posiadających stosowne atesty.
Szeroki wybór domofonów i wideodomofonów znajdą Państwo w sklepie Montersi.pl – https://www.montersi.pl/domofony-i-wideodomofony

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.