Jak korzystnie wynająć magazyn?

Rynek magazynowy w Polsce rozwija się obecnie w niezwykle dynamicznym tempie. Wylicza się, iż do tej pory nieruchomości tego rodzaju zajmują blisko 8, 5 mln metrów kwadratowych. To odpowiedź na ogromny popyt takich powierzchni. W poniższym artykule udowodnimy, dlaczego przedsiębiorcy stawiają na wynajem powierzchni magazynowych i dlaczego nie zawsze opłaca się budowa własnego obiektu tego typu.

Czas inwestycji

Niewątpliwą zaletą, jaka wynika z możliwości wynajmu magazynów jest fakt, iż przy pomocy fachowych pośredników można to zrobić w ekspresowym tempie. To duży atut jeśli działalność ma działać i rozwijać się już teraz, nie zawsze przedsiębiorcy mają czas, by czekać na budowę magazynu.

 

Lokalizacja

Wynajmując magazyn można dobrać idealną lokalizację, na przykład nieopodal siedziby firmy czy głównych dróg dojazdowych kontrahentów, Budowa własnego magazynu nie zawsze jest tam możliwa.

Pomoc pośredników

Właściciel firmy, który decyduje się na wynajem powierzchni magazynowych może liczyć na profesjonalne wsparcie. Na rynku działają eksperci, którzy uczestniczą w całym procesie wynajmu. To oni znajdą odpowiedni magazyn, zgodnie z oczekiwaniami i potrzebami wynajmującego, to oni również zadbają o korzystne negocjacje cenowe. Z pośrednikiem cała transakcja przebiega nie tylko bezpiecznie, ale i szybko a dzięki doskonałej znajomości rynku, właściciel firmy może liczyć na najlepsze propozycje patrząc na lokalizację czy powierzchnię magazynów.

 

Magazyn a oczekiwania najemcy

Najmując magazyn, można dobrać go idealnie do własnych oczekiwań. Liczy się tutaj komfort użytkowania – wynajmujący może zaadaptować go uwzględniając wymagania właściciela firmy. Co więcej, to nie najemca będzie odpowiadał za wady czy usterki powstałe w trakcie użytkowania magazynu, dzięki czemu nie będzie ponosił dodatkowych kosztów.

 

Czas użytkowania magazynu

Wynajem magazynu wiąże się z jeszcze jedną zaletą. To właśnie okres, w którym najemca będzie z niego korzystał. Pamiętajmy, że najlepsze warunki negocjować można przy jak najdłuższym okresie wynajmu natomiast najczęściej umowy najmu mówią o trzech, ewentualnie pięciu latach korzystania z danej powierzchni.

Po pierwsze, daje to możliwość łatwych zmian lokalizacji czy zmiany branży dla najemcy. Po drugie, po tym okresie można negocjować jeszcze bardziej korzystne warunki najmu.

Kilka lat korzystania z jednego magazynu to optymalny czas, w którym firma ma szanse na rozwój a właściciel nie zostaje obciążony zbytecznymi zobowiązaniami.


Zobacz także: http://www.warehouses.pl/

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.