Śremski basen już opróżniony. Jest również oficjalny komunikat Śremskiego Sportu

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Stało się to, o czym pisaliśmy już w ubiegłym tygodniu (czyt.: Basen w Śremie zakmnięt! Wodnik Śrem zmuszony do odwołania zajęć!). Śremski basen został już opróżniony ze względu na bardzo zły stan techniczny niecki dużego basenu. Cała operacja rozpoczęła się w piątek rano, była nieustannie monitorowana i zakończyła się w poniedziałkowe południe.

Dzisiaj pojawił się oficjalny komunikat Śremskiego Sportu w tej sprawie:

Drodzy Klienci!

Ze względu na Wasze bezpieczeństwo, z powodu złego stanu technicznego niecki dużego basenu i konieczności natychmiastowego jej opróżnienia, oraz rozbiórki konstrukcji żelbetowej, od środowego popołudnia śremski basen został zamknięty.

W kwietniu bieżącego roku wykonano zalecaną ekspertyzę przecieków niecki basenowej. Ekspertyza wykazała jej bardzo zły stan, dlatego basen dopuszczono do użytkowania do dnia 31.12.2015 r. pod warunkiem jednoczesnego prowadzenia okresowych przeglądów w odstępach nie większych niż co 2 miesiące.

26 sierpnia br. pracownicy obiektu zauważyli kolejne, nowe przecieki. O fakcie tym został powiadomiony Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego oraz Autor ekspertyzy technicznej. Na podstawie przeprowadzonych oględzin podjęto decyzję o zakazie użytkowania tej części obiektu sportowego. Nakazano przystąpienie w trybie natychmiastowym do opróżnienia basenu z 750 000 litrów wody. Cała ta operacja rozpoczęła się w piątek rano, była nieustannie monitorowana i zakończyła się w poniedziałkowe południe.

Basen opróżniano powoli, gdyż zbyt szybkie jego opróżnienie zwiększało ryzyko katastrofy budowlanej. Ze względów bezpieczeństwa odłączono prąd i zarządzono natychmiastowe opuszczenie obiektu. Tym samym wstrzymano wszystkie zajęcia odbywające się w obiekcie sportowym. Zarządzono opuszczenie budynku przez pracowników, natomiast teren wokół zagrożonej części został zabezpieczony.

Od dziś obiekt sportowy jest czynny. Poza dużym i małym basenem, oraz odnową biologiczną, pozostałe usługi są dla Państwa dostępne. W najbliższych miesiącach czeka nas wyburzenie niecki basenowej wraz z przyległymi fragmentami stropów i ścian, aby zapobiec zagrożeniu niekontrolowanego zawalenia się niecki. Dalsze decyzje w sprawie remontu zostaną podjęte po otrzymaniu pozwolenia na rozbiórkę starej niecki. Po zakończeniu rozbiórek, Śremski Sport będzie mógł ponownie uruchomić sauny i mały basen.

O postępach prac oraz nowych informacjach informować będziemy na bieżąco.

Za utrudnienia przepraszamy i dziękujemy za zrozumienie obecnej sytuacji.

Śremski Sport

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.