Nietypowe patrole w Śremie. Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

W gminie Śrem pojawiły się nietypowe patrole. Policjanci drogówki pełnili służbę wspólnie z wolontariuszkami PZU. Kierowcom zatrzymywanym do kontroli drogowej wręczano niebieskie serduszka, aby przypominały o bezpieczeństwie pieszych. A wszystko to w ramach drugiej odsłony kampanii “Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”.

W sobotę, 29 sierpnia, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Śremie, w związku z kolejną edycją kampanii “Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”, pełnili służbę wspólnie z wolontariuszkami PZU.

Nietypowe posterunki kontrolne stanęły celowo przy przejściach dla pieszych, bowiem tegoroczna odsłona akcji jest ukierunkowana na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Podczas kontroli drogowych kierowcom i pasażerom zwracano uwagę na ostrożną i bezpieczną jazdę oraz poruszanie się po drogach zgodnie z przepisami. Mówiono o wzajemnej życzliwości wszystkich uczestników ruchu drogowego i zwracano szczególną uwagę na pieszych. Wolontariuszki rozdały dziesiątki niebieskich, zapachowych serduszek, na których widniało jedno z haseł:
„Zebry są pod ochroną. Uważaj na pieszych”,
„Kochanie, ja też czasem bywam na pasach! Uważaj na pieszych!”,
„Hamuj przed pasami, nie zwalniaj w uczuciach…”,
“Pasy to nie linia mety. Wolniej!”,
„Nie bądź lwem, kiedy zbliżasz się do zebry”.

Serduszka zawieszone w samochodach mają kierowcom przypominać o celach kampanii, o tym, że ich bliscy również mogą być pieszymi i o właściwych zachowaniach na drodze w trosce o wspólne bezpieczeństwo.
Przy okazji wolontariuszki mogły też zapoznać się ze specyfiką służby funkcjonariuszy ruchu drogowego, którym zadawały pytania i obserwowały mundurowych przy pracy.

Z ramienia śremskiej Policji w akcji wzięli udział: sierż. szt. Marcin Hyży, sierż. szt. Maciej Kaniewski, sierż. Daniel Konieczny i nadkom. Ewa Kasińska.
Ze śremskimi policjantami służbę pełniły wolontariuszki PZU: Katarzyna Hypka – Jarzębowska i Edyta Otworowska.

Poniżej zdjęcia wykonane podczas działań realizowanych w Śremie i Nochowie w związku z kampanią “Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”.

Ewa Kasińska, Komenda Powiatowa Policji w Śremie

Nietypowe patrole w Śremie. Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym. Komenda Powiatowa Policji w Śremie Nietypowe patrole w Śremie. Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym. Komenda Powiatowa Policji w Śremie Nietypowe patrole w Śremie. Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym. Komenda Powiatowa Policji w Śremie Nietypowe patrole w Śremie. Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym. Komenda Powiatowa Policji w Śremie Nietypowe patrole w Śremie. Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym. Komenda Powiatowa Policji w Śremie Nietypowe patrole w Śremie. Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym. Komenda Powiatowa Policji w Śremie Nietypowe patrole w Śremie. Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym. Komenda Powiatowa Policji w Śremie

materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.