Remont ul. Kilińskiego w Śremie rozpocznie się 3 października

8
873

Remont przy ulicy Kilińskiego (wjazdu do Śremu od strony Leszna) nie rozpocznie się we wrześniu, jak pisaliśmy kilka tygodni temu, a na początku października. Remont potrwa do 10 października br. Kierowcy niestety muszą liczyć się z utrudnieniami drogowymi.

Remont drogi obejmuje odcinek ulicy Jana Kilińskiego o długości 630 metrów od skrzyżowania z ulicą Jeziorną do wysokości Ronda św. Jana Pawła II. Remont dotyczy wyłącznie odbudowy zniszczonej nawierzchni drogi wojewódzkiej 432 oraz jezdni skrzyżowań z ulicą Jana Kilińskiego w rejonie jezioran.

 

W pierwszym etapie drogowcy wyrównają wyboje i koleiny oraz wyczyszczą na całej długości zniszczoną nawierzchnię. Przed położeniem nowej warstwy na jezdni zostanie zamontowana przeciwspękaniowa siatka wzmacniającą. Po ułożeniu nowej nawierzchni oraz regulacji kratek ściekowych remont zakończy malowanie oznakowania poziomego.

Prace realizowane są na zlecenie Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Według informacji przekazanych przez Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich na remontowanym odcinku ul. Kilińskiego ruch drogowy w dniach 3-10 października 2016 będzie prowadzony wahadłowo, naprzemiennie drugą stroną jezdni w zależności od zaawansowania prac. Wykonawca nie wyklucza całkowitego wyłączenia remontowanego odcinka.

Zgodnie z planem organizacji ruchu zostały ustalone dwa objazdy na czas remontu

  • ul. Nowowiejskiego i ul. Paderewskiego
  • ul. Staszica w kierunku Poznania, Rawicza, Wrześni, Głuchowa oraz centrum Śremu

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJesienno-zimowe problemy ze smartfonami
Następny artykułOstre strzelanie warciarzy w Rogoźnie. Wełna Rogoźno – Warta Śrem 1:6
Rodowity śremian, z miastem związany całym sercem. Administrator infrastruktury obsługującej portal naszsrem.pl i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Entuzjasta IT od pierwszego zetknięcia z komputerem. Pierwsze kroki w internecie stawiał jeszcze w czasach dominacji 0202122. Gadżeciarz. Zafascynowany wolnym i otwartym oprogramowaniem. Zapalony kibic sportowy.

8 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here