Dzieciństwo bez próchnicy w Przedszkolu Janka Wędrowniczka

0
267

Przedszkole nr 7 “Janka Wędrowniczka” w Śremie zakwalifikowało się do grona przedszkoli objętych programem “Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców”, współfinansowanym przez Szwajcarię w ramach Szwajcarsko – Polskiego Programu Współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej oraz Ministerstwo Zdrowia, którego liderem jest Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu”.

Program promuje zachowania prozdrowotne oraz profilaktykę chorób jamy ustnej u dzieci.

Dzieciństwo bez próchnicy w Przedszkolu Janka Wędrowniczka
Dzieciństwo bez próchnicy w Przedszkolu Janka Wędrowniczka

Głównym celem projektu jest ograniczenie występowania i nasilania choroby próchnicowej oraz poprawa stanu jamy ustnej oraz ogólnego stanu zdrowia dzieci. Ważnym etapem powyższego programu było spotkanie z p. stomatolog Joanną Świerszcz . Pani stomatolog przeprowadziła zajęcia we wszystkich grupach przedszkolnych. Przeprowadzone zajęcia z dziećmi miały na celu przede wszystkim wdrożyć zasady prawidłowego szczotkowania zębów, dlatego każdy przedszkolak został poinstruowany w jaki sposób szczotkować ząbki. W ramach projektu nasze przedszkole wzbogaci się o pomoce dydaktyczne przydatne do wprowadzania tematyki związanej z higieną jamy ustnej, a dzieci wyposażone zostały w zestawy do higieny jamy ustnej. Mamy nadzieję, że nasze działania zaowocują w przyszłości ładnym uzębieniem u dzieci.

Dorota Józefiak, Przedszkole nr 7 im. Janka Wędrowniczka w Śremie

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTargi Ślubne w Śremie – 14 czerwca br.
Następny artykułŚremski Sport zaprasza na Basenowy Dzień Dziecka
Rodowity śremian, z miastem związany całym sercem. Administrator infrastruktury obsługującej portal naszsrem.pl i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Entuzjasta IT od pierwszego zetknięcia z komputerem. Pierwsze kroki w internecie stawiał jeszcze w czasach dominacji 0202122. Gadżeciarz. Zafascynowany wolnym i otwartym oprogramowaniem. Zapalony kibic sportowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here