Logistycy z Ekonomika odwiedzili Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu oraz firmę PROMAG SA

W piątek 24 lutego 2017r. Logistycy z Ekonoma biorący udział w projekcie LOGISTYKA STAWIA NA TECHNIKA odwiedzili Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. Na początku pracownik Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu dr inż. Michał Adamczak przedstawił zagadnienie nt. nowoczesnego magazynu logistycznego, a także zasady funkcjonowania tzw. “Zielonego Magazynu”.

Po bardzo interesującym wykładzie uczniowie udali się na wycieczkę po Poznaniu odwiedziliśmy oczywiście Bazylikę archikatedralną pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła a także zwiedziliśmy Ostrów Tumski.

Kolejnym punktem wycieczki było Centrum Techniki Magazynowej PROMAG SA. Firma zajmująca się optymalizacją przestrzeni magazynowej i produkcyjnej.

Jest liderem w wyposażeniu magazynów, hal produkcyjnych, warsztatów i biur. Znajduje się tam jedyna w Polsce interaktywna ekspozycja dotycząca procesów logistycznych. Zapoznaliśmy się z możliwościami wykorzystania przestrzeni magazynowej, ochotnicy mogli zmierzyć się z symulatorem wózka widłowego, ułożyć logistyczne puzzle czy zbudować magazyn w programie komputerowym.

Firma przedstawiła nam także całą gamę produktów swojej firmy. Nie obyło się bez rywalizacji. Uczniowie wzięli udział w krótkim teście logistycznym. Uczestnicy otrzymali drobne upominki.

Dzięki takim zajęciom uczniowie mogą poznać niektóre firmy od wewnątrz, a także poznać najnowszą wiedzę na temat rozwijania się logistyki na całym świecie.

Szymon Nadolski oraz Karol Krysztofiak III LA z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Śremie

Similar Posts

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.