Seniorzy padli ofiarą oszustów

Oszuści znowu atakują. Tym razem senior i seniorka ze Śremu zostali oszukani. Śremianin stracił 45 tysięcy złotych, a kobieta osobiście, w umówionych miejscach, przekazała oszustom ponad 37 tysięcy złotych. APELUJEMY DO MIESZKAŃCÓW POWIATU ŚREMSKIEGO – NIE DAJCIE SIĘ OSZUKAĆ!

Wczoraj, 28 września, w godzinach popołudniowych Komenda Powiatowa Policji w Śremie została powiadomiona o tym, że śremianka została oszukana metodą „na prokuratora i policjanta”.

Z ustaleń w tej sprawie wynika, że dzień wcześniej, 27 września, około godz. 13.30 w mieszkaniu seniorki zadzwonił telefon stacjonarny. Mężczyzna, który dzwonił poinformował kobietę, że jest prokuratorem i dzwoni do niej, bowiem jej dowód osobisty, a także dowód jej męża zostały sfałszowane i w dwóch śremskich bankach jest mafia, która wypłaci im pieniądze z konta.

Ponadto oszust zastosował znany „chwyt”. Powiedział seniorce, aby się nie rozłączała i zadzwoniła na numer 112. Kobieta uwierzyła oszustowi i działała cały czas zgodnie z jego poleceniami. Fałszywy prokurator poinformował śremiankę, że Policja zdąży zamrozić pieniądze przed mafią, ale ona musi je wypłacić i przekazać policjantowi po cywilnemu. Śremianka najpierw wypłaciła 30 tysięcy z banku na osiedlu Helenki i osobiście przekazała te pieniądze oszustowi. Następnie rozmawiając cały czas przez telefon komórkowy z oszustem podającym się za prokuratora udała się do drugiej placówki bankowej w prawobrzeżnej części Śremu i tam wypłaciła ponad 7 tysięcy złotych. Te pieniądze seniorka również osobiście przekazała oszustowi. W międzyczasie oszust zamówił pokrzywdzonej taksówkę, aby nie musiała iść pieszo.

W ubiegłym tygodniu w podobny sposób został oszukany w Śremie senior, który stracił 45 tysięcy złotych.

Niestety, mimo licznych i częstych policyjnych komunikatów, kampanii społecznych i zaangażowania różnych instytucji i mediów w nagłaśnianie kolejnych spraw, seniorzy nadal padają ofiarami oszustów. Dlatego tak ważne jest to, aby z nimi rozmawiać i przypominać w jaki sposób działają przestępcy. Uświadamiając seniorów można pomóc ochronić im oszczędności życia i zaoszczędzić sporo stresu.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie.

Similar Posts

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.