Senior złodziejem – okradł seniorkę

Śremscy kryminalni ustalili i zatrzymali 64-letniego złodzieja, który w markecie, wykorzystując nieuwagę 70 – letniej seniorki, ukradł jej portfel z zawartością. Jak się okazało podejrzany identycznie działał dokonując kradzieży w Gostyniu, a ponadto był wielokrotnie notowany przez Policję w różnych regionach Wielkopolski, a także kraju, jako sprawca kradzieży i oszustw. Teraz czeka go kolejna sprawa w sądzie.

31 lipca br. Komenda Powiatowa Policji w Śremie została powiadomiona o tym, że 70-letniej seniorce, mieszkance gminy Śrem, skradziono portfel z dokumentami, pieniędzmi i zdjęciami.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego. Z ich ustaleń wynikało, że pokrzywdzona została okradziona w czasie, kiedy robiła zakupy w śremskim markecie. 70-letnia seniorka miała sklepowy wózek, w którym znajdowała się jej torebka. Złodziej wykorzystał nieuwagę kobiety i z torebki ukradł jej portfel z zawartością.

Policjanci pracujący nad sprawą wpadli na trop złodzieja. Okazał się nim 64-letni mieszkaniec Kostrzyna, który wybrał się na tzw. gościnne występy nie tylko do Śremu, ale także do Gostynia, gdzie działał w identyczny sposób.

W miniona środę, 11 sierpnia, złodziej został zatrzymany i usłyszał zarzut. Przyznał się do dokonania kradzieży.

Amator cudzego mienia wielokrotnie był notowany przez Policję w różnych regionach Wielkopolski, a także kraju, jako sprawca kradzieży i oszustw. Teraz czeka go kolejna sprawa w sądzie.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.