Nabór do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i do szkół podstawowych 2021/2022

Nabór do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i do szkół podstawowych 2021/2022

Nabór do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz do klas I szkół podstawowych zlokalizowanych na terenie gminy Śrem, odbywać się będzie ELEKTRONICZNIE za pośrednictwem strony internetowej

https://nabor.pcss.pl/srem

Aby zapoznać się ze szczegółowymi informacjami dot. naboru do przedszkoli i szkół podstawowych należy wejść na w/w stronę, wybrać ikonę „przedszkole” lub „szkoła podstawowa”, przejść do zakładki „Dokumenty”. W „informatorze dla rodzica” zamieszczona jest zbiorcza informacja dot. naboru oraz informacja w jaki sposób dokonać elektronicznego zapisu dziecka do przedszkola czy szkoły podstawowej.


Od 22 lutego br. będzie dostępna zakładka „Wypełnij wniosek/podanie” za pomocą, której będą mogli Państwo wypełnić elektronicznie dokumentację dotyczącą naboru. Wypełnione, wydrukowane oraz podpisane dokumenty wraz z wymaganymi załącznikami, należy złożyć w przedszkolu/szkole podstawowej pierwszego wyboru.

Ważne terminy!Postępowanie rekrutacyjne do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i klas I szkół podstawowych

  • od 22 lutego od godz. 7:00 do 12 marca do godz. 15:00 – składanie w przedszkolu/szkole pierwszego wyboru, wydrukowanych i podpisanych wniosków wraz z załącznikami (oświadczeniami i dokumentami potwierdzającymi spełnienie kryteriów).
  • 19 marca godz. 12:00  – opublikowanie list dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.
  • od 22 marca od godz. 7:00 do 23 marca do godz. 15:00 – złożenie potwierdzenia woli zapisu dziecka w przedszkolu/szkole, do której dziecko zostało zakwalifikowane.
  • 24 marca godz. 12:00 – opublikowanie list dzieci przyjętych i nieprzyjętych

Postępowanie uzupełniające do przedszkoli, oddziałów przedszkolnychw szkołach podstawowych i klas I szkół podstawowych

  • od 7 czerwca od godz. 7:00 do 11 czerwca do godz. 15:00 – składanie w przedszkolu/szkole pierwszego wyboru, wydrukowanych i podpisanych wniosków wraz z załącznikami (oświadczeniami i dokumentami potwierdzającymi spełnienie kryteriów).
  • 15 czerwca godz. 12:00 – opublikowanie list dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.
  • od 16 czerwca od godz. 7:00 od 17 czerwca do godz. 15:00 – złożenie potwierdzenia woli zapisu dziecka w przedszkolu/szkole, do której dziecko zostało zakwalifikowane.
  • 18 czerwca godz. 12:00 – opublikowanie list dzieci przyjętych i nieprzyjętych

Materiał dzięki uprzejmości Urzędu Miejskiego w Śremie

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.