Podejrzany o znęcanie się nad rodzicami w areszcie

Podejrzany o znęcanie się nad rodzicami w areszcie

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Śremie zatrzymali mieszkańca gminy Książ Wlkp., który podejrzany jest o znęcanie się nad swoimi rodzicami, mającymi 85 i 81 lat. Na wniosek Policji i prokuratury, sąd zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt.

2 stycznia 2018 roku Komenda Powiatowa Policji w Śremie została powiadomiona o tym, że 56-letni mieszkaniec jednej z wiosek w gminie Książ Wlkp. fizycznie i psychicznie znęca się nad swoimi rodzicami, z którymi mieszka.

Sprawą zajęli się policjanci Wydziału Kryminalnego, którzy zebrali materiał dowodowy świadczący o agresywnych zachowaniach 56-latka wobec rodziców i 1 lutego br. mężczyzna usłyszał zarzut dotyczący właśnie psychicznego oraz fizycznego znęcania się nad starszymi osobami.

W toku prowadzonego postępowania, w ciągu ostatnich tygodni, zaczęły pojawiać się nowe, niepokojące okoliczności tej sprawy świadczące o nieprzewidywalnych zachowaniach 56-letniego mężczyzny, które zagrażały życiu i zdrowiu jego rodziców.

Tak więc, aby zapewnić bezpieczeństwo pokrzywdzonym, którzy mają 85 i 81 lat, 6 marca br. kryminalni zatrzymali podejrzanego. A dziś na wniosek Policji i prokuratury sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt.

Mężczyzna podejrzany o znęcanie się nad swoimi rodzicami jest znany śremskiej Policji, był wcześniej notowany.

Za znęcanie się nad najbliższymi grozi kara do 5 lat więzienia.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie.

Similar Posts

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.