Do akcji gaśniczej wysypiska śmieci w Pyszącej dołączyło wojsko oraz pojawił się komunikat GZZK
|

Do akcji gaśniczej wysypiska śmieci w Pyszącej dołączyło wojsko oraz pojawił się komunikat GZZK

Od wtorku, tj. 10 września br. trwa akcja gaśnicza wysypiska śmieci w Pyszącej. Pożar, który okazał się poważniejszy, niż wielu osobm się wydawało, jest już ósmym w tym miejscu. Dzisiaj, tj. 13 września dołączyli żołnierze dysponujący dwoma spychaczami i koparką. Pojawił się również Komunikat Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Śremie.

Komunikat Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Śremie z dnia 12 września 2019r.  godz. 12:00 w sprawie pożaru nielegalnego składowiska odpadów w miejscowości Pysząca

We wtorek 10 września 2019 r. ok. godz. 17.00 dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Śremie powiadomił Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego w Śremie o zadymieniu części nielegalnego składowiska odpadów na terenie PPU Sanbud Sp. z o. o. przy ul. Ceglanej w Pyszącej.

Przybyłe zastępy straży pożarnej w pierwszym etapie akcji gaśniczej  przykryły pianą miejsce z którego wydobywał się dym oraz zabezpieczyły miejsce.  

W środę 11 września 2019 r. akacja pożarnicza polega na rozwarstwieniu za pomocą ciężkiego sprzętu obszarów składowiska z których wydobywał się dym, lokalizacji i dogaszeniu źródła ognia. Równolegle rozpoczęto badanie jakości powietrza oraz uruchomiony został monitoring miejsca pożaru za pomocą drona. Na podstawie dokonanych pomiarów straż pożarna nie stwierdziła zagrożenia chemicznego dla mieszkańców.

W czwartek 12 września 2019 na wniosek Burmistrza Śremu przy akceptacji Wojewody Wielkopolskiego skierowany został ciężki sprzęt wojskowy w celu wsparcia akcji gaśniczej w postaci 2 spychaczy i 2 koparek.

Sprzęt będzie wykorzystywany od 13 września 2019 r. w trybie ciągłym do zakończenia akcji gaśniczej.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.