Do akcji gaśniczej wysypiska śmieci w Pyszącej dołączyło wojsko oraz pojawił się komunikat GZZK

Do akcji gaśniczej wysypiska śmieci w Pyszącej dołączyło wojsko oraz pojawił się komunikat GZZK
Do akcji gaśniczej wysypiska śmieci w Pyszącej dołączyło wojsko oraz pojawił się komunikat GZZK
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Od wtorku, tj. 10 września br. trwa akcja gaśnicza wysypiska śmieci w Pyszącej. Pożar, który okazał się poważniejszy, niż wielu osobm się wydawało, jest już ósmym w tym miejscu. Dzisiaj, tj. 13 września dołączyli żołnierze dysponujący dwoma spychaczami i koparką. Pojawił się również Komunikat Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Śremie.

Komunikat Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Śremie z dnia 12 września 2019r.  godz. 12:00 w sprawie pożaru nielegalnego składowiska odpadów w miejscowości Pysząca

We wtorek 10 września 2019 r. ok. godz. 17.00 dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Śremie powiadomił Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego w Śremie o zadymieniu części nielegalnego składowiska odpadów na terenie PPU Sanbud Sp. z o. o. przy ul. Ceglanej w Pyszącej.

Przybyłe zastępy straży pożarnej w pierwszym etapie akcji gaśniczej  przykryły pianą miejsce z którego wydobywał się dym oraz zabezpieczyły miejsce.  

W środę 11 września 2019 r. akacja pożarnicza polega na rozwarstwieniu za pomocą ciężkiego sprzętu obszarów składowiska z których wydobywał się dym, lokalizacji i dogaszeniu źródła ognia. Równolegle rozpoczęto badanie jakości powietrza oraz uruchomiony został monitoring miejsca pożaru za pomocą drona. Na podstawie dokonanych pomiarów straż pożarna nie stwierdziła zagrożenia chemicznego dla mieszkańców.

W czwartek 12 września 2019 na wniosek Burmistrza Śremu przy akceptacji Wojewody Wielkopolskiego skierowany został ciężki sprzęt wojskowy w celu wsparcia akcji gaśniczej w postaci 2 spychaczy i 2 koparek.

Sprzęt będzie wykorzystywany od 13 września 2019 r. w trybie ciągłym do zakończenia akcji gaśniczej.

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.