Pirat drogowy został ukarany według nowego taryfikatora

Policjanci ze śremskiej drogówki jadąc wieczorem ulicą Gostyńską w Śremie zatrzymali się przed przejściem dla pieszych, aby ustąpić pierwszeństwa kobiecie, która chciała przejść przez jezdnię. Nie zważając na to ogromne zagrożenie dla pieszej stworzył kierujący VW Passatem, który ominął radiowóz i pojechał dalej. Na szczęście pieszej nic się nie stało, a młody kierowca z gminy Dolsk został ukarany, zgodnie z nowym taryfikatorem, mandatem w wysokości 1500 złotych. Z kolei 1600 złotych ma do zapłacenia sprawca kolizji, która zakończyła się obrażeniami ciała dla pasażera pojazdu.

Od 1 stycznia 2022 roku obowiązuje nowy taryfikator, na bazie którego pracują także policjanci śremskiej drogówki. Przepisy, które właśnie weszły w życie, są bardziej surowe wobec tych, którzy stwarzają szczególne zagrożenie bezpieczeństwa na drogach. W przeciągu trzech pierwszych dni nowego roku doszło do dwóch groźnie wyglądających zdarzeń, które śremscy funkcjonariusze zakończyli nakładając mandaty według nowego taryfikatora.

2 stycznia br., tuż po godz. 20.00, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego jadąc ulicą Gostyńską w Śremie zatrzymali się przed przejściem dla pieszych, aby ustąpić pierwszeństwa kobiecie, która chciała przejść przez jezdnię. Nie zważając na to ogromne zagrożenie dla pieszej stworzył kierujący VW Passatem, który ominął radiowóz i pojechał dalej. Na szczęście pieszej nic się nie stało i kiedy przeszła ona przez jezdnię, policjanci ruszyli za sprawcą wykroczenia. Okazał się nim młody kierowca z gminy Dolsk, który został ukarany, zgodnie z nowym taryfikatorem, mandatem w wysokości 1500 złotych.

Wczoraj, 3 stycznia przed godz. 07.00, na drodze relacji Śrem – Dolsk doszło go groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Kierujący Fiatem Panda jechał za szybko, a padał deszcz. Mężczyzna nie dostosował prędkości do warunków atmosferycznych, wpadł w poślizg i dachował na poboczu. 29-letni kierowca z powiatu rawickiego jechał wraz z pasażerem, który doznał obrażeń ciała. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa dla pasażera pojazdu, sprawca kolizji został ukarany, zgodnie z nowym taryfikatorem, mandatem w wysokości 1600 złotych.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.