Pojedziemy komunikacją miejską do Zaniemyśla, Czmonia, Łuszkowa, Jerki oraz Krzywinia

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Pojedziemy komunikacją miejską do Zaniemyśla, Czmonia, Łuszkowa, Jerki oraz Krzywinia

Od 1 września 2019 r. autobusy komunikacji miejskiej w Śremie będą kursować do gmin: Zaniemyśl, Kórnik i Krzywiń. Trzy linie będą obsługiwać miejscowości: Zaniemyśl, Czmoń oraz Łuszkowo, Jerkę i Krzywiń

30 maja br. Rada Miejska w Śremie podjęła uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia o powierzeniu gminie Śrem wykonywania zadania publicznego w zakresie organizacji publicznego transportu zbiorowego w tych gminach.

Trzy linie będą obsługiwać miejscowości: Zaniemyśl, Czmoń oraz Łuszkowo, Jerkę i Krzywiń. W tym celu 13 czerwca br. włodarze gmin podpisali porozumienia, na podstawie których gmina Śrem będzie realizować zadanie transprotu publicznego.

Rozszerzenie zasięgu linii komunikacji gminy Śrem ma ułatwić mieszkańcom codzienne dojazdy do pracy czy szkoły.

Materiał dzięki uprzejmości Urzędu Miejskiego w Śremie.

Radosław Pawliński

Radosław Pawliński

Rodowity śremianin, z miastem związany całym sercem. Administrator infrastruktury obsługującej portal naszsrem.pl i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Entuzjasta IT od pierwszego zetknięcia z komputerem. Pierwsze kroki w internecie stawiał jeszcze w czasach dominacji 0202122. Gadżeciarz. Zafascynowany wolnym i otwartym oprogramowaniem. Zapalony kibic sportowy.

Zostaw komentarz

Dołącz do Newslettera