Redakcja „Rzeczpospolitej” po raz 15 oceniła dokonania lokalnych władz w Polsce oraz wyłoniła najlepiej rozwijające się samorządy. Gmina Śrem znalazła się na 24 miejscu – spośród 864 miast i gmin w Polsce - w XV edycji Rankingu Samorządów 2019, w kategorii gmin miejskich i miejsko-wiejskich.
|

XV edycja Rankingu Samorządów Rzeczpospolitej: Gmina Śrem bardzo wysoko

Redakcja „Rzeczpospolitej” po raz 15 oceniła dokonania lokalnych władz w Polsce oraz wyłoniła najlepiej rozwijające się samorządy. Gmina Śrem znalazła się na 24 miejscu – spośród 864 miast i gmin w Polsce – w XV edycji Rankingu Samorządów 2019, w kategorii gmin miejskich i miejsko-wiejskich.

Ranking Samorządów „Rzeczpospolitej” jest uznawany za jeden z najbardziej prestiżowych i wiarygodnych w Polsce. Ranking obejmuje wszystkie gminy, miasta i miasta na prawach powiatu w Polsce – z wyjątkiem Warszawy.

Zasady Rankingu ustala niezależna Kapituła, której przewodniczącym jest były premier RP prof. Jerzy Buzek. W jej skład wchodzą także przedstawiciele: organizacji samorządowych, organizacji pozarządowych, władz publicznych oraz przedstawiciele redakcji „Rzeczpospolitej”.

Zgodnie z metodologią przyjętą przez Kapitułę, ranking weryfikuje skuteczność działań władz samorządowych oraz rozwój wspólnoty lokalnej w następujących kategoriach: trwałość ekonomiczno-finansowa, trwałość społeczna, trwałość środowiskowa, jakość zarządzania.

Źródłem danych podlegających ocenie są informacje udostępniane przez Główny Urząd Statystyczny, Ministerstwo Finansów oraz informacje podane przez władze lokalne w specjalnej ankiecie.

Więcej informacji o wynikach XV Edycji Rankingu znajduje się na stronie:
https://regiony.rp.pl/nasz-ranking/21733-ranking-samorzadow-2019-znamy-najlepsze-miasta-i-gminy-w-polsce

Pełna lista wyników Rankingu Samorządów 2019, w kategorii gmin miejskich i miejsko wiejskich znajduje się na stronie:
https://regiony.rp.pl/ranking-samorzadow-2019-gminy-miejskie-miejsko-wiejskie

Materiał dzięki uprzejmości Urzędu Miejskiego w Śremie

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.