Pączkownia, czyli tradycyjne pączki z okienka w Śremie przy Starym Targu!

Już we wtorek, 2 października na rogu ul. Chłapowskiego przy Starym Targu mieszkańcy Śremu będą mogli posmakować tradycyjnych pączków z okienka i na nowo odkryć smak sprzed lat!

Pączkownia to nowa marka, oparta na rodzinnej tradycji i własnej, sprawdzonej recepturze
przygotowywania pączków. Sama nazwa nawiązuje do góry pączków przygotowywanych przez
babcię, i smaku przywołującego wspomnienia z dzieciństwa. W całym domu unosił się niepowtarzalny zapach, a kiedy pączki były gotowe, w kolejce ustawiała się cała rodzina i sąsiedzi.

Wiemy, jak ważne jest przywiązanie do tradycji, dlatego wielką wagę przykładamy do tego, aby nasze pączki były wyjątkowe – mamy na myśli domową robotę i sposób podania. Pączki przygotowane są z najwyższej jakości produktów znanego pochodzenia – mówi właściciel Pączkowni.

Tajemnica produkcji pączków

Podstawą jest ciasto, a tajemnica tkwi w proporcji składników, które łączą się w jednolitą i zbitą masę. Dalej ciasto dzieli się na tzw. presy, odważone kawałki, które nadziewamy marmoladą. Formowane pączki trafiają do garownika, gdzie nabierają objętości. Z garownika idą do smażenia, następnie lądują w pomadzie, a stamtąd już do sprzedaży na półki Pączkowni i na rodzinne stoły.

Jak będzie funkcjonować Pączkownia?

Wszystko przygotowywane będzie na miejscu, od ciasta aż po polewę. Kiedy jedna z pań będzie sprzedawać, w okienku będzie można zobaczyć proces wyrabiania, nadziewania, formowania i pieczenia.

Chcemy, aby Klient miał pewność, że za chwilę zje pączka prawdziwego, tradycyjnego, smażonego na smalcu.

W ofercie znajdziemy pączki z nadzieniem tradycyjnym: marmoladą różaną, owocowym oraz z lukrem i cukrem pudrem.

Pączkownia czynna będzie codziennie od 7.30 aż do ostatniego pączka.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.