|

Europejski Tydzień Sportu w Nochowie na piłkarsko i biegowo [ZDJĘCIA Szymon Mądry]

W niedzielę, 30 września br. w Centrum Rekreacji i Sportu w Nochowie odbyła się impreza sportowa w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu.

Od godziny 9:00 na uczniów czekał IV Turniej i Puchar Sołtysa wsi Nochowo w piłkę nożną, a w późniejszych godzinach III bieg dla dzieci im. Piotra Taczaka na dystansie: 100m, 400m oraz 600m.

Wszystkie konkurencje przebiegały w duchu sportowej rywalizacji, co przede wszystkim uczyło młodych sportowców zdrowego konkurowania miedzy sobą: jeden wygrywa – drugi przegrywa, ale wszyscy wygrywają aktywnością, a nie siedzeniem przed komputerami.

Starterem biegów była Pani Iwona Taczak – żona zmarłego Wicedyrektora, którego imieniem nazwano III już bieg dla dzieci. Gościem specjalnym był Wiesław Musiał – tegoroczny dwukrotny Mistrz Świata Masters w skoku w dal – 5.42m oraz w trójskoku 11,46m – poprawiony rekord Polski (+6cm), który opowiadał o swoich sukcesach.

Oficjalne wyniki można zobaczyć pod adresem: http://www.zspignochowo.srem.pl/pliki/Nochowowyniki2018.pdf

Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Tydzień ten ma zapoczątkować nowe działania oraz opierać się na już istniejących, udanych przedsięwzięciach o charakterze europejskim, krajowym, regionalnym lub lokalnym. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok.

foto. Szymon Mądry www.szymonmadry.pl

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.