Kto bierze kredyt na wakacje?

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Polacy lubią podróżować – szczególnie widoczne jest to w okresie wakacyjnym. Chociaż większość rodaków koncentruje się na krajowych lokalizacjach, niektórzy obierają zagraniczne kierunki. Część osób, aby móc pozwolić sobie na spędzenie wymarzonego urlopu, zaciąga kredyty gotówkowe w bankach. Kim są kredytobiorcy? Sprawdzamy.

Polacy nie stronią od kredytów konsumpcyjnych, w tym kredytów gotówkowych – w 2016 roku banki udzieliły ponad 7 mln sztuk kredytów. Jak wynika m.in. z analizy składanych wniosków dotyczących kredytu bankowego w porównywarce finanse.rankomat.pl, część uzyskanych środków rodacy przeznaczają na realizację wakacyjnych planów.

Kim są kredytobiorcy?

Jak wynika ze statystyk, wśród kredytobiorców przeważają młodzi ludzie. To głównie oni starają się o kredyty gotówkowe, aby móc spełnić swoje marzenia o podróżowaniu – przede wszystkim w egzotyczne zakątki świata. Wsparcie finansowe udzielane przez bank bywa dla nich jedyną możliwością – niskie zarobki i wysokie koszty życia utrudniają gromadzenie oszczędności z myślą np. o wakacjach.

Na kredyty gotówkowe decydują się również rodziny wielodzietne. Wakacje dla pięcioosobowej rodziny to spory wydatek – rzędu nawet kilkunastu tysięcy złotych. Nic więc dziwnego, że takie osoby częściej korzystają z tego rodzaju wsparcia finansowego.

Bierzesz kredyt na wakacje? O tym pamiętaj…

Niezależnie od tego, gdzie planujesz spędzić wakacyjny urlop, musisz pamiętać o kilku kwestiach decydujących o atrakcyjności kredytu bankowego.

Ubiegając się o wsparcie finansowe, należy wziąć pod uwagę:

  • swoją sytuację materialną

  • nie tylko oprocentowanie, ale również prowizję oraz inne koszty – porównaj więc RRSO poszczególnych ofert

  • odpowiedni okres kredytowania – po to, aby wysokość miesięcznej raty nie była nadmiernym obciążeniem domowego budżetu.

Pamiętaj również o tym, że po powrocie z wakacji będzie trzeba spłacać zobowiązanie. W sytuacji, gdy wyjazd wakacyjny nadwyręży Twoje finanse, może to być trudne – szczególnie, gdy miesięczna rata będzie wysoka.

Wystarczy, że poświęcisz zaledwie kilka minut na wypełnienie formularza w porównywarce finansów, a otrzymasz informację o bankach oferujących najkorzystniejsze oferty kredytów gotówkowych. Dzięki temu możesz dopasować je do swoich potrzeb oraz możliwości finansowych.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.