Finały IV Gminnej Olimpiady Informatycznej

W dniach 10 – 11 grudnia 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 5 im. Polskich Noblistów odbył się finał IV edycji Gminnej Olimpiady Informatycznej. Do eliminacji szkolnych przystąpiło łącznie 385 uczniów szkół podstawowych.

Pierwszego dnia etapu gminnego przed komputerami zasiadło 20 uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych. Ich zadaniem było stworzenie programu w wizualnym języku programowania Scratch, uporządkowanie danych z wykorzystaniem arkusza kalkulacyjnego oraz rozwiązanie testu wiedzy. Każdy z uczestników musiał wykazać się nie tylko wiedzą z lekcji informatyki w szkole, ale również informatyczną intuicją i znajomością zagrożeń w sieci. Po 90 minutowej rywalizacji bezkonkurencyjni okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Śremie, którzy objęli trzy pierwsze miejsca otrzymując główne nagrody.

Drugi dzień olimpiady to zmagania w kategorii klas IV – VI szkół podstawowych. Tutaj uczniowie również musieli wykazać się wiedzą oraz znajomością arkusza kalkulacyjnego i Scratcha. W tej kategorii najlepszymi okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Śremie plasując się na pierwszych dwóch miejscach. Trzecia lokata przypadła w udziale uczniowi Zespołu Szkół Katolickich w Śremie.

Każdy z uczestników etapu gminnego otrzymał nagrodę, a do rąk laureatów powędrowały m.in. zestawy do robotyki Lego Mindstorms oraz Makeblock.

Artykuł dzięki uprzejmości Urzędu Miejskiego w Śremie

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.