Angielski priorytetem: kontakty międzynarodowe w Przedszkolu Pod Wierzbami

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Przedszkole Pod Wierzbami w Śremie jest wyjątkowym miejscem na planie naszej miejscowości. Miejscem, w którym pasja styka się z doświadczeniem, a kreatywność nauczycieli i opiekunów ukierunkowywana jest na rozwój intelektualny i emocjonalnych najmłodszych. Artystyczno – językowy profil przedszkola w dużej mierze określa kierunek podejmowanych cyklicznie działań.

Świadomość szybko rozwijającego się świata oraz otwartość granic, sprawia, że język angielski jest traktowany priorytetowo. Wieloletnią tradycją w Przedszkolu Pod Wierzbami jest nawiązywanie kontaktów międzynarodowych w ramach zajęć z języka angielskiego.

Kontakt z ambasadą Stanów Zjednoczony oraz Pałacem Buckingham

W latach poprzednich przedszkolaki miały okazję nawiązać kontakt z ambasadą Stanów Zjednoczonych, poznać kulturę i zwyczaje Australii, zagrać na didgeridoo, a nawet wysłać list do Królowej Elżbiety II. Po kilku tygodniach oczekiwania do przedszkola dotarła również odpowiedź z Pałacu Buckingham wraz z prezentami.

Wykorzystywanie języka angielskiego przez przedszkolaków w praktyce, pomaga im zrozumieć celowość tych zajęć oraz pobudzić chęć odszyfrowywania go na nowo. W tym roku nawiązywanie kontaktów międzynarodowych przybrało na sile oraz intensywnie będzie angażowało dzieci językowo.

Stały kontakt z przedszkolem we Włoszech

Kontakt z przedszkolem we Włoszech, który ma na celu wymianę językową pomiędzy dziećmi przedszkolnymi jest dwuetapowy – rozpoczął się już w listopadzie, a swój finał będzie miał w marcu. Jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia, dzieci z obydwu przedszkoli wykonały kartki świąteczne, które pocztą przesłali sobie nawzajem. Pozwoliło to na poznanie się dzieci i zbudowanie zainteresowania projektem.

W planach projektu jest wymiana filmów o preferencjach żywieniowych dzieci. Przedszkolaki z przedszkola Pod Wierzbami nagrają filmiki o tym co lubią i czego nie lubią jeść. Następnie zadadzą kilka pytań swoim rówieśnikom z Włoch dotyczących ich ulubionych produktów oraz dań.

Dalszym i zdecydowanie najbardziej wyczekiwanym etapem będzie otrzymanie filmiku o podobnej treści z Włoch i ciekawymi odpowiedziami dzieci. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na ciąg dalszy. Poniżej prezentujemy gazetki tematyczne z obydwu przedszkoli, jako efekt współpracy międzynarodowej śremskich przedszkolaków, rozwijanych językowo przez Gadułę – naukę języków obcych w Śremie (gadula.naszsrem.pl).

Radosław Pawliński

Radosław Pawliński

Rodowity śremianin, z miastem związany całym sercem. Administrator infrastruktury obsługującej portal naszsrem.pl i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Entuzjasta IT od pierwszego zetknięcia z komputerem. Pierwsze kroki w internecie stawiał jeszcze w czasach dominacji 0202122. Gadżeciarz. Zafascynowany wolnym i otwartym oprogramowaniem. Zapalony kibic sportowy.

Zostaw komentarz

Dołącz do Newslettera