Gmina Śrem wyróżniona za projekt Dbaj o siebie, nie pal śmieci!

23 listopada br. w Hotelu Andersia w Poznaniu odbyła się Gala wręczenia nagród w konkursie “Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju obszarów wiejskich”

Podczas uroczystego podsumowania XVIII edycji Konkursu „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju obszarów wiejskich” Zastępca Burmistrza Śremu Bartosz Żeleźny oraz inspektor w Pionie Gospodarowania Przestrzenią i Środowiskiem Urzędu Miejskiego w Śremie Małgorzata Borowska, w imieniu Gminy Śrem odebrali jedną z głównych nagród finansowych w wysokości 10.000 tys. zł ufundowanych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Gminę Śrem wyróżniono za realizowany od kwietnia 2016 r. projekt pn. „Dbaj o siebie, nie pal śmieci!”. Został on zgłoszony do konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu w ramach kategorii II, będącej promocją działań i inicjatyw społecznych samorządów lokalnych w zakresie działalności proekologicznej.

Gmina Śrem wyróżniona za projekt Dbaj o siebie, nie pal śmieci!
Gmina Śrem wyróżniona za projekt Dbaj o siebie, nie pal śmieci!

W konkursie wyróżniony został także projekt Unii Gospodarczej Regionu Śremskiego – Śremskiego Ośrodka Wspierania Małej Przedsiębiorczości pn. „Śladami gen. J. Wybickiego po Gminie Brodnica”, zgłoszony w kategorii I, będącej promocją współpracy samorządów lokalnych z jednostkami im podległymi, bądź organizacjami lub podmiotami gospodarczymi działającymi i zarejestrowanymi na właściwym miejscowo terenie. Nagrodę w wysokości 7.000 zł odebrała Dyrektor Ośrodka Monika Bulińska.

Materiał dzięki uprzejmości Urzędu Miejskiego w Śremie

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.