25 lat temu Przedszkole Niezapominajka wróciło do rąk Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety

17 listopada w Śremie odbyła się uroczystość 25-lecia Przedszkola Niezapominajka oraz świętej Elżbiety – Patronki placówki oraz Sióstr Elżbietanek. Dokładnie 25 lat temu po wielu latach Przedszkole Niezapominajka na ulicy Dutkiewicza 13 wróciło do rąk prawowitych właścicieli, czyli do Zgromadzenia Sióstr świętej Elżbiety.

25-lecie Przedszkola Niezapominajka

Dzieci, pracownicy przedszkola, Siostry, Rodzice i zaproszeni Goście o godz. 13:00 uczestniczyli we Mszy Świętej, która odbyła się w Kościele Pofranciszkańskim. Następnie wszyscy udali się do Kinoteatru Słonko, gdzie publiczności została zaprezentowana codzienność przedszkolna w wykonaniu dzieci z grup: Pszczółki, Smerfy, Biedronki i Motylki. Następnie pracownicy przedszkola zamienili się w aktorów scenicznych, przedstawiając nam historię św. Elżbiety w nowoczesnej formie.
Jagoda Lubiejewska, Przedszkole Niezapominajka w Śremie

W 1991 roku po wielu latach Przedszkole Nr 1 „Niezapominajka” na ul. Dutkiewicza 13 wróciło do rąk prawowitych właścicieli, czyli do Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety. Przekazanie przedszkola odbyło się w obecności władzy prowincji poznańskiej: s. Wikarii – M. Beatrycji, s. Ekonomki – M. Alojzji, s. dyrektor przedszkola w Lesznie – S. M. Samueli. Urząd Miasta i Gminy Śrem reprezentowali: Barbara Kręcicka – pracownik Urzędu MiG Wydziału Oświaty i Kultury oraz dyrektor „Niezapominajki” Benedykta Skowronek.

Dyrektorem mianowanym przez Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety została siostra Aleksandra Błaszczyk.

Na wieść o przejęciu Przedszkola Nr 1 przez Zgromadzenie Sióstr Św. Elżbiety duża część rodziców posyłających dzieci do tej placówki we wrześniu nie przyprowadziła swoich dzieci do przedszkola. Dlatego rok szkolny 1991 /92 przedszkole to rozpoczęło w dwóch oddziałach. Z roku na rok sytuacja radykalnie się zmieniała. A opinia o przedszkolu jako bardzo dobrym rozchodziła się bardzo szybko. Przedszkole posiadało wtedy sześć oddziałów, a uczęszczało do nich 180 dzieci.

https://www.youtube.com/watch?v=fFr5TNw4_ZA

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.