Tomasz Żak w Klubie Łowców Przygód w Śremie
|

O Runmageddonie w Klubie Łowców Przygód

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Polskich Noblistów w Śremie 6 grudnia skorzystali z zaproszenia Biblioteki Publicznej i wzięli udział w spotkaniu w Klubie Łowców Przygód. Tym razem gościem Klubu był pan Tomasz Żak – śremski radny, ale i pasjonat biegów przeszkodowych.

Podczas spotkania z młodzieżą opowiedział o swoim uczestnictwie w Runmageddonach – morderczych wyścigach na ekstremalnym torze przeszkód. Zaprezentował zdjęcia i filmy pokazujące, że na trasie czekają błoto, woda, ogień, bagno, przeszkody linowe, skośne i pionowe ściany, zasieki, okopy i inne atrakcje.

Zapewnił, że ten ekstremalny sprawdzian ciała i psychiki pozwala zapomnieć o problemach i pewnie dlatego przyciąga coraz większe rzesze uczestników. Zwłaszcza, że łączy ze sobą rywalizację i współpracę między zawodnikami. Startując w Runmageddonie można zarówno ścigać się jak i pomagać innym. Na trasie ustawione są przeszkody nie do pokonania samodzielnie dla większości zawodników.

Trzeba więc współpracować z innymi. Można zatem sprawdzić, czy więcej radości znajdzie się w pomocy innym uczestnikom Runmageddonu, czy w wyprzedzeniu ich.

Pan Tomasz mówił o swoich treningach. Przekonywał, że nie trzeba być atletą ani biegaczem, żeby ukończyć Runmageddon, ale trzeba być gotowym dotrzeć do granicy swoich możliwości i ją przesunąć. Uczniowie naszej szkoły z zapartym tchem słuchali opowieści pana Żaka, który zachęcał wszystkich do większej aktywności fizycznej. Na sali znaleźli się chętni, do wzięcia udziału w planowanym na przyszły rok w Śremie biegu, zwłaszcza, że przewidywana jest także wersja dla młodzieży.

Już niedługo się przekonamy, czy panu Tomaszowi udało się młodych słuchaczy zarazić swoją pasją. Powodzenia!

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.