O Runmageddonie w Klubie Łowców Przygód

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Polskich Noblistów w Śremie 6 grudnia skorzystali z zaproszenia Biblioteki Publicznej i wzięli udział w spotkaniu w Klubie Łowców Przygód. Tym razem gościem Klubu był pan Tomasz Żak – śremski radny, ale i pasjonat biegów przeszkodowych.

Podczas spotkania z młodzieżą opowiedział o swoim uczestnictwie w Runmageddonach – morderczych wyścigach na ekstremalnym torze przeszkód. Zaprezentował zdjęcia i filmy pokazujące, że na trasie czekają błoto, woda, ogień, bagno, przeszkody linowe, skośne i pionowe ściany, zasieki, okopy i inne atrakcje.

Zapewnił, że ten ekstremalny sprawdzian ciała i psychiki pozwala zapomnieć o problemach i pewnie dlatego przyciąga coraz większe rzesze uczestników. Zwłaszcza, że łączy ze sobą rywalizację i współpracę między zawodnikami. Startując w Runmageddonie można zarówno ścigać się jak i pomagać innym. Na trasie ustawione są przeszkody nie do pokonania samodzielnie dla większości zawodników.

Trzeba więc współpracować z innymi. Można zatem sprawdzić, czy więcej radości znajdzie się w pomocy innym uczestnikom Runmageddonu, czy w wyprzedzeniu ich.

Pan Tomasz mówił o swoich treningach. Przekonywał, że nie trzeba być atletą ani biegaczem, żeby ukończyć Runmageddon, ale trzeba być gotowym dotrzeć do granicy swoich możliwości i ją przesunąć. Uczniowie naszej szkoły z zapartym tchem słuchali opowieści pana Żaka, który zachęcał wszystkich do większej aktywności fizycznej. Na sali znaleźli się chętni, do wzięcia udziału w planowanym na przyszły rok w Śremie biegu, zwłaszcza, że przewidywana jest także wersja dla młodzieży.

Już niedługo się przekonamy, czy panu Tomaszowi udało się młodych słuchaczy zarazić swoją pasją. Powodzenia!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.