|||

Kraina lodu na Starym Rynku, czyli STIHL POZnań Ice Festival [ZDJĘCIA Szymon Mądry]

W miniony weekend stolica Wielkopolski zamieniła się w lodową krainę, a to za sprawą STIHL POZnan Ice Festival 2017.

Przez dwa dni na Starym Rynku w Poznaniu trwał Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej na który przyjechali rzeźbiarze w lodzie z całego świata.

W sobotę artyści mierzyli się w Speed Ice Carving, czyli każdy dostał identyczną bryłę lodu i musiał odtworzyć podany wzór. Rezultat mógł zobaczyć każdy, ponieważ wszystkie stanęły na Starym Rynku i każdy mógł zrobić sobie z nimi zdjęcie.

Następnego dnia przyszedł czas na konkurs główny. Dwuosobowe zespoły tworzyło lodowe dzieła, a ograniczało ich jedynie ilość lodu i własna kreatywność. Po całym dniu rzeźbienia ok. godziny 18:00 poznaliśmy zwycięzców którymi zostali:

1 miejsce: zespół z USA (Angelito Baban & Jess Parish),

2 miejsce: duetu kanadyjsko-filipińskiego (bracia Ross i Antonio Baisas),

3 miejsce: Polak i Francuz (Michał Mizuła & Samuel Girault).

W godzinach wieczornych arcydzieła z lody zostały podświetlone w różnych kolorach, czym zyskały nowe doznania dla oglądających.

Na zakończenie odbył się pokaz muzyczno-laserowy, który zapierał dech w piersiach.

Podczas dwóch dni Stary Rynek w Poznaniu odwiedziło tysiące ludzi i możemy to śmiało powiedzieć. Dlaczego ? Zrobieniu zdjęć 8 rzeźbą z głównego konkursu zajęło nam ponad godzinę, takie było zainteresowanie.

Kolejną atrakcją w niedzielę (10 grudnia br.) na Placu Wolności w ramach Betlejem Poznańskiego była świąteczna ciężarówka Coca-Cola, znana np. z reklam telewizyjnych. Zainteresowanie osób było ogromne, kolejki sięgały nawet słynnego koła.

Oj dużo się działa w Poznaniu przed minione dwa dni weekendu. Kto był, na pewno nie żałuje.

foto. Szymon Mądry www.szymonmadry.pl

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.