Marcin Rozmiarek Maturzystą Roku 2017: 473 punkty na 500 możliwych

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Podczas inauguracji roku szkolnego w Liceum Ogólnokształcącym w Śremie już po raz siódmy Stowarzyszenie Absolwentów przyznało wyróżnienie maturzyście, który najlepiej zdał w tym roku egzamin dojrzałości.

Tym wyjątkowym abiturientem jest Marcin Rozmiarek. Uzyskał on 473 punkty na 500 możliwych z przedmiotów obowiązkowych oraz 286 punktów na 300 możliwych z przedmiotów rozszerzonych. Zgodnie z ceremoniałem nagrodzony otrzymał markowe pióro z wygrawerowanym tytułem, certyfikat potwierdzający wpis do rejestru oraz nagrodę pieniężną ufundowaną przez śremianina, absolwenta LO- prof. Tadeusza Malińskiego- światowej sławy naukowca, nominowanego do nagrody Nobla.

Marcin –wielokrotny laureat olimpiad i konkursów historycznych, wiedzy o świecie współczesnym, znawca kultury żydowskiej i wielu innych zagadnień m.in. z II wojny światowej- podzielił się ze społecznością szkolną swoimi planami na przyszłość.

Od połowy września zaczyna już studia na wydziale prawa Uniwersytetu w Glasgow, w Szkocji. Mamy nadzieję, że spełni tam swoje marzenia i osiągnie wiele sukcesów na niwie naukowej.

Radosław Pawliński

Radosław Pawliński

Rodowity śremianin, z miastem związany całym sercem. Administrator infrastruktury obsługującej portal naszsrem.pl i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Entuzjasta IT od pierwszego zetknięcia z komputerem. Pierwsze kroki w internecie stawiał jeszcze w czasach dominacji 0202122. Gadżeciarz. Zafascynowany wolnym i otwartym oprogramowaniem. Zapalony kibic sportowy.

Zostaw komentarz

Dołącz do Newslettera