Marcin Rozmiarek Maturzystą Roku 2017: 473 punkty na 500 możliwych

0

Podczas inauguracji roku szkolnego w Liceum Ogólnokształcącym w Śremie już po raz siódmy Stowarzyszenie Absolwentów przyznało wyróżnienie maturzyście, który najlepiej zdał w tym roku egzamin dojrzałości.

Tym wyjątkowym abiturientem jest Marcin Rozmiarek. Uzyskał on 473 punkty na 500 możliwych z przedmiotów obowiązkowych oraz 286 punktów na 300 możliwych z przedmiotów rozszerzonych. Zgodnie z ceremoniałem nagrodzony otrzymał markowe pióro z wygrawerowanym tytułem, certyfikat potwierdzający wpis do rejestru oraz nagrodę pieniężną ufundowaną przez śremianina, absolwenta LO- prof. Tadeusza Malińskiego- światowej sławy naukowca, nominowanego do nagrody Nobla.

Marcin –wielokrotny laureat olimpiad i konkursów historycznych, wiedzy o świecie współczesnym, znawca kultury żydowskiej i wielu innych zagadnień m.in. z II wojny światowej- podzielił się ze społecznością szkolną swoimi planami na przyszłość.

Od połowy września zaczyna już studia na wydziale prawa Uniwersytetu w Glasgow, w Szkocji. Mamy nadzieję, że spełni tam swoje marzenia i osiągnie wiele sukcesów na niwie naukowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.