|

Szef MEN: oprócz opieki nad dziećmi nauczyciele zaoferują jakąś formę zajęć dydaktycznych

Oprócz opieki nad dziećmi z klas 1-3 nauczyciele nauczania wczesnoszkolnego zaoferują także jakąś formę zajęć dydaktycznych – przekazał w środę minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.

Piontkowski podczas konferencji mówił o tym, że od 25 maja “rodzice, którzy mają dzieci w klasach 1-3 będą mogli skorzystać z funkcji opiekuńczej szkoły”. “Jeżeli nie mogą pogodzić opieki nad swymi dziećmi z pracą zawodową, to – tak jak w przedszkolach – będą mogli posłać dzieci do szkoły” – mówił. “Tam, oprócz opieki nad tymi dziećmi, nauczyciele nauczania wczesnoszkolnego zaoferują także jakąś formę zajęć dydaktycznych” – dodał.

Jak zaznaczył, “nadal będzie realizowana podstawa programowa”. “Tam, gdzie będzie to możliwe, to częściowo będzie realizowane w formie zadań stacjonarnych – oczywiście w niewielkich grupach, z zachowaniem podobnego reżimu sanitarnego jak to ma miejsce w przedszkolach” – mówił szef resortu edukacji.

Poinformował, że w związku ze zbliżającymi się egzaminami, od 25 maja w szkołach podstawowych dla uczniów klas ósmych zostaną przywrócone konsultacje osobiste. Będą to – jak powiedział – konsultacje z przedmiotów egzaminacyjnych, a – jeśli zajdzie taka potrzeba – także z innych przedmiotów. (PAP)

autor: Grzegorz Bruszewski

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.