Likwidacja boiska przy Chłapowskiego 16: jest odpowiedź Spółdzielni Mieszkaniowej

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Boisko pomiędzy blokami Chłapowskiego 22, a Chłapowskiego 16 w Śremie
Boisko pomiędzy blokami Chłapowskiego 22, a Chłapowskiego 16 w Śremie

Temat likwidacji boiska między blokami przy ulicy Chłapowskiego 16 oraz Chłapowskiego 22 zbulwersował na facebooku wszystkich. Posypały się negatywne komentarze oskarżające Spółdzielnie Mieszkaniową za brak wyrozumiałości dla dzieci. Często wulgarne i obraźliwe. Jak się okazuje, negatywne opinie pojawiły się jedynie w internecie. SM czeka na wszelkie uwagi od mieszkańców dotyczące likwidowanego boiska. Do połowy zeszłego tygodnia nie zgłosił się… nikt.

Przypomnijmy: W zeszłym miesiącu Spółdzielnia Mieszkaniowa w Śremie poinformowała, iż zamierza zlikwidować boisko zlokalizowane pomiędzy budynkiem przy ulicy Chłapowskiego 16, a ul. Chłapowskiego 22. Powodem likwidacji boiska są skargi mieszkańców, którzy uważają, że dzieci grający na nim w piłkę zachowują się… za głośno.

Każdy, kto nie zgadza się z likwidacją może złożyć swoje uwagi w Biurze Obsługi Lokatora. Spółdzielnia czeka do 15 września br.

Po publikacji naszego materiału, poprosiliśmy Spółdzielnie Mieszkaniową w Śremie o opinie na temat negatywnych komentarzy w internecie. Taką odpowiedź otrzymaliśmy:

Dzień dobry!

Widzieliśmy Państwa materiał, dziękujemy za zainteresowanie tematem. Cenimy sobie uwagi, które się pojawiły i będą one brane pod uwagę.

Poprzez ogłoszenie w sprawie likwidacji boiska, chcemy poznać opinię mieszkańców tych okolic. Czekamy do 15 września na pisemne uwagi w tej sprawie. Poza komentarzami, które pojawiają się w Internecie nikt, na dzień dzisiejszy, nie złożył pisma sprzeciwiającego się likwidacji.

Spółdzielnia poodejmuje działania na prośbę mieszkańców zgodnie z ich wolą. Różnymi metodami (ogłoszenia, ankiety, spotkania z mieszkańcami) staramy się poznać ich zdanie w danym temacie.

W sprawie boiska – jego likwidacji – do Spółdzielni od około dwóch lat przychodzą osoby skarżące się na duży hałas w tym rejonie, z prośbą o podjęcie skutecznych działań, w tym likwidację boiska.
Spółdzielnia podejmowała różne działania, aby zapobiec likwidacji, w tym także dokonywała nasadzeń wysokich roślin, które mogły wpłynąć naturalnie na wygłuszenie dźwięków. Boisko powinno służyć do gry w koszykówkę, stąd pojawił się tam znak -zakaz gry w piłkę nożną, również na prośbę mieszkańców, którzy skarżyli się na to.

Co raz częściej borykamy się z uwagami przeciwników jak i zwolenników powstawania, czy istnienia placów zabaw, boisk itp. Jedni uważają że jest ich za dużo, że zajmują miejsce, na którym mógłby np. powstać parking, a inni, że zbyt mało, że dzieci nie mają miejsca do zabawy przed domem. Kto ma rację wówczas? Trudne pytanie? a jeszcze trudniejsza odpowiedź!

Pozdrawiamy

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Śremie

Radosław Pawliński

Radosław Pawliński

Rodowity śremianin, z miastem związany całym sercem. Administrator infrastruktury obsługującej portal naszsrem.pl i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Entuzjasta IT od pierwszego zetknięcia z komputerem. Pierwsze kroki w internecie stawiał jeszcze w czasach dominacji 0202122. Gadżeciarz. Zafascynowany wolnym i otwartym oprogramowaniem. Zapalony kibic sportowy.

Zostaw komentarz

Dołącz do Newslettera