Książka: Marcel Woźniak “Powtórka” [OPINIA]

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Od niedawna naszsrem.pl współpracuje z wydawnictwem Czwarta Strona, dzięki czemu możecie zdobyć różnego rodzaju książki.

Przy jednym takim konkursie można były wygrać książkę: Marcel Woźniak “Powtórka”, którą wygrała Pani Izabela Jasiczak, od której dostaliśmy małą opinię:

Zaiskrzyło, a że zapowiada się trylogia – cieszę się, że odkryłam niezłego autora.

W niedzielne popołudnie dowiedziałam się, że wygrałam książkę. Obiecałam o niej napisać w ramach konkursu, więc przeskoczyła kilkanaście pozycji w kolejce. Jest to autorski debiut kryminalny absolwenta filologii polskiej Marcela Woźniaka, dodam, że debiut bardzo udany, mamy trochę filozofii i wiele Torunia, a wszystko okraszone niezłą fabułą.

Pochłonęłam książkę w jedno popołudnie i bardzo polubiłam głównego bohatera.

Wszystko zaczyna się na pozór niewinnie, Leon Brodzki odchodzi na zasłużoną emeryturę. Niestety podczas patrolu policjanci odnajdują powieszone zwłoki młodej dziewczyny i niemowlaka. Komendant przywraca Brodzkiego do służby, bo okazuje się, że sprawa przypomina coś co wydarzyło się wiele lat temu, a Brodzki razem z ojcem, też policjantem wsadzili za kratki morderców młodej nastolatki.

Jeden z przestępców został powieszony, drugi osadzony w więzieniu. Ktoś naśladuje morderców? czemu prześladuje Brodzkiego ? – to pytania które zadajemy sobie czytając książkę.

Czytając miałam wrażenie, że coś jest nie tak, niby miałam wszystko na tacy, ale do końca zostało ponad 100 stron, a ja miałam wrażenie, że chyba znam mordercę.

Okazało się, że miałam rację, końcówka to już akcja rodem z dobrych amerykańskich sensacji, zaskoczenie, niedowierzanie i pewność, że nie skończy się na jednym tomie, a ja będę wypatrywać kontynuacji.

 

Jesteście zainteresowani poznaniem całej kryminalnej historii ?

Marcel Woźniak “Powtórka“: http://czwartastrona.pl/ksiazki/powtorka/

Radosław Pawliński

Radosław Pawliński

Rodowity śremianin, z miastem związany całym sercem. Administrator infrastruktury obsługującej portal naszsrem.pl i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Entuzjasta IT od pierwszego zetknięcia z komputerem. Pierwsze kroki w internecie stawiał jeszcze w czasach dominacji 0202122. Gadżeciarz. Zafascynowany wolnym i otwartym oprogramowaniem. Zapalony kibic sportowy.

Zostaw komentarz

Dołącz do Newslettera