Masa Krytyczna przejedzie dzisiaj ulicami Śremu

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Masa Krytyczna w Śremie. Jeździsz rowerem po Śremie? Chcesz spójnych dróg rowerowych w mieście? Jedź z nami! Tak zachęcają organizatorzy kolejnej masy krytycznej, która przejedzie dzisiaj ulicami Śremu.

Masa Krytyczna wyruszy w piątek, 29 września o godzinie 18:00 z Targowiska Miejskiego w Śremie. Trasa przejazdu:

Targowisko – Staszica – Roweckiego – Komorowskiego – Chłapowskiego – Kilińskiego – Solidarności – Grottgera – Chełmońskiego – Rynek – Park Powstańców Wlkp. – Piłsudskiego – Powstańców Wlkp. – Gostyńska – Staszica – Targowisko.

Naturalnie do grupy można dołączyć w każdym momencie na trasie przejazdu.

Masa Krytyczna przejedzie dzisiaj ulicami Śremu

Masa Krytyczna – co to jest?

Masa Krytyczna – nieformalny ruch społeczny, polegający na organizowaniu spotkań jak najliczniejszej grupy rowerzystów i ich wspólnym przejeździe przez miasto. Spotkania te odbywają się pod hasłem „My nie blokujemy ruchu, my jesteśmy ruchem”[1] i mają na celu zwrócenie uwagi władz i ogółu społeczeństwa na zwykle ignorowanych rowerzystów[2].

Informowanie o spotkaniach polega zazwyczaj na powielaniu i rozprowadzaniu na terenie miasta niewielkich ulotek oraz ew. prowadzeniu strony internetowej. Rzadko zdarza się, aby masa odbywała się w inny dzień niż ostatni piątek miesiąca. Jest to od dawna zwyczajowo ustalony termin, wspólny dla wielu miast.

wikipedia.org

Jedna odpowiedź

  1. Jedno ze spotkań przydałoby się poświęcić na edukację rowerzystów – To co wyczyniają na co dzień na ulicach i chodnikach (!!!) miasta woła o pomstę do nieba!

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: