Było boisko przy ulicy Zamenhofa, będzie Park Handlowy

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Teren byłego stadionu przy ulicy Zamenhofa w Śremie, a raczej jego sprzedaż budził wiele kontrowersji. Od samej decyzji (stadion miał wielu obrońców), po niską cenę sprzedaży (grunty przy Zamenhofa zostały sprzedane za 5 milionów złotych brutto). Ponad rok trwała wojna pomiędzy opozycją, a burmistrzem i prezesem Śremskiego Sportu. Tereny sprzedane, stadionu nie będzie, w tym miejscu powstanie Park handlowy, którego otwarcie planowane jest na IV kwartał 2018 roku.

Tereny stadionu przy ulicy Zamenhofa w Śremie. Tutaj powstanie Park handlowy.
Tereny stadionu przy ulicy Zamenhofa w Śremie. Tutaj powstanie Park handlowy.

Jak możemy przeczytać na stronie internetowej firmy Scalier (aktualnie obsługującej nieruchomość): Park handlowy stanowi odpowiedź na potrzeby zarówno mieszkańców Śremu, jak i pobliskich miejscowości, dla których miasto jest głównym zapleczem handlowo-usługowym. Inwestycja zrealizowana zostanie w formie typowego parku handlowego o łącznej powierzchni około 4 tys. mkw, z dużymi przeszklonymi witrynami. Wejście do każdego lokalu możliwe będzie z zadaszonego ciągu pieszego sąsiadującego z oświetlonym parkingiem na około 150 miejsc postojowych. źródło: http://scallier.com/estates/srem-park-handlowy/

Otwarcie Parku handlowego planowane jest na IV kwartał 2018 roku.

Radosław Pawliński

Radosław Pawliński

Rodowity śremianin, z miastem związany całym sercem. Administrator infrastruktury obsługującej portal naszsrem.pl i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Entuzjasta IT od pierwszego zetknięcia z komputerem. Pierwsze kroki w internecie stawiał jeszcze w czasach dominacji 0202122. Gadżeciarz. Zafascynowany wolnym i otwartym oprogramowaniem. Zapalony kibic sportowy.

Zostaw komentarz

Dołącz do Newslettera